زنی آیفون 12 پرو مکس سفارش داد ولی نوشیدنی خامه‌ای با طعم سیب تحویل گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک زن چینی آیفون 12 پرو مکس که جدیدترین محصول شرکت اپل است را از سایت رسمی این شرکت سفارش داد ولی زمانی که سفارش خود را دریافت کرد، چیزی درون جعبه نبود به جز یک نوشیدنی خامه‌ای با طعم سیب.

وبگاه weibo نام این زن را «لیو» گزارش کرده؛ زنی که برای خرید جدیدترین نسخه آیفون، 1500 دلار پرداخت کرده بود و حالا به اپل شکایت کرده که به جای آیفون 12 پرو، نوشیدنی خامه‌ای دریافت کرده.

احتمال کلاهبرداری‌های اینچنینی اگرچه بسیار اندک است، اما غیرممکن نیست، به ویژه اینکه این زن سفارش خود را به طور مستقیم دریافت کرده و قرار بوده بسته پستی‌اش به صندوق پستی شهرک محل زندگی‌اش تحویل داده شود.

شرکت اپل به عنوان فروشنده و شرکت خدمات پستی اکسپرس‌میل به عنوان انتقال دهنده تاکید کردند درون بسته‌ای که به آدرس خانم لیو ارسال شده، یک دستگاه آیفون 12 پرو وجود داشت.

این زن چینی با انتشار عکسی از بسته پستی حاوی نوشیدنی خامه‌ای در وبگاه webio، از پلیس درخواست کرد به این موضوع رسیدگی کند.

گلوبال تایمز هم گزارش کرد خدمات پستی اکسپرس میل تعدادی از کارکنان خود را مامور رسیدگی که به این مسئله کرد. شرکت اپل هم از بررسی موضوع و اعلام نتیجه این بررسی‌ها در اسرع وقت خبر داد، اما تا آن زمان احتمالا خانم لیو باید نوشیدنی خامه‌ای با طعم سیب بنوشد.

در 2019 هم یک شهروند بریتانیایی ساکن لندن به نام جان بروان که پس از مدت‌ها پس‌انداز توانسته بود پول کافی برای خرید یک اپل واچ را ذخیره کند، همزمان با تخفیف‌های بلک‌فرایدی، از سایت فروش آمازون یک ساعت اپل به قیمت 387 دلار خرید ولی اتفاقی که در نهایت افتاد این بود که او یک چاه‌بازکن توالت تحویل گرفت.

آقای براون در این‌باره گفت: «قبل از کریسمس بود و من از مدت‌ها پیش دلم می‌خواست یک ساعت اپل داشته باشم. منتظر بلک‌فرایدی شدم و این یک کار حساب‌شده بود. در محل کارم بسته پستی را دریافت کردم ولی زمانی که آن را در حضور کارمندان بخش امنیت محل کارم باز کردم، آنجا از خنده روده‌بر شدند اما من به شدت عصبانی بودم ولی سعی می‌کردم عصبانیتم را پنهان کنم زیرا که بسیار ناراحت بودم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم