استاندار تهران: بستری کودکان زیر 10 سال مبتلا به کرونا افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

استاندار تهران اعلام کرد که با چرخش ویروس بریتانیایی در این کشور و استان تهران، هیچ گروه سنی مصونیت ندارد، طوری که بستری کودکان زیر 10 سال در تهران افزایش پیدا کرده است.

انوشیروان محسنی بندپی، دوشنبه 1 مارس 2021 روند شیب بیماری در ایران را صعودی دانست طوری که برخی استان‌ها مثل خوزستان وارد پیک سوم شده‌اند و این هشداری برای استان تهران است.

به گفته او، موارد بستری در تهران افزایش یافته و در شهریار یکی از شهرستان‌های استان تهران نیز طی هفته گذشته موارد بستری و فوتی‌ها افزایش پیدا کرده است.

بندپی تاکید کرد که در حال حاضر استان تهران به لحاظ شیوع بیماری کرونا هفتمین و در فوتی‌ها هفدهمین استان در ایران است.

او همچنین اظهار کرد که در هفته جاری 10 درصد فاصله گذاری‌ها در تهران کاهش پیدا کرده و به تبع آن بستری‌ها افزایش پیدا کرده است.

استاندار تهران با اشاره به چرخش ویروس کرونا در این کشور گفت: «امروز با چرخش ویروس انگلیسی در کشور و استان تهران هیچ گروه سنی مصونیت ندارد، طوری که شاهد افزایش بستری‌ها در سنین 10 و زیر 10 سال هستیم».

گفتنی است، حدود دو ماه پیش وزیر بهداشت ایران از شناسایی نخستین مورد ویروس کرونای جهش‌یافته در ایران خبر داد و مدتی بعد نیز تاکید کرد که این بیماری در سراسر این کشور منتشر شده است.

با گسترش کرونای جهش‌یافته در ایران، پیک چهارم کرونا در ایران آغاز شد و «خوزستان» با داشتن 40 درصد از کل مبتلایان به این ویروس کانون کرونای جهش‌یافته در ایران شد.

از سوی دیگر برخی مقامات وزارت بهداشت ایران از شناسایی نوع دیگری از کرونا با نام «کرونای ایرانی» نیز خبر دادند.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اعلام کرد که علاوه بر موتاسیون‌های (جهش ژنتیکی) آفریقایی و «انگلیسی» و کالیفرنیایی، کرونای جهش‌یافته ایرانی نیز در این کشور وجود دارد که البته هنوز کاملا تایید نشده ولی شواهدی از آن در قزوین و آن نواحی مشاهده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید