پمپئو با اشاره به قتل سلیمانی به تمسخر: خدا بیامرزدش دیگر مشکل‌ساز نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از گذشت یک و دوماه از کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در نزدیکی فرودگاه بغداد توسط یک پهپاد آمریکایی، مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا، با افتخار قتل سلیمانی را یکی از دستاوردهای مهم دولت ترامپ تلقی کرد.

او با اشاره به کشته شدن قاسم سلیمانی با تمسخر گفت: «خدا بیامرزد سلیمانی دیگر نمی‌تواند مشکلی برای کسی ایجاد کند».

پمپئو طی مشارکت در فعالیت حزب جمهوری‌خواه خود در ایالت فلوریدا و انتقاد از آنچه او به عنوان سستی دولت جدید در برخورد با ایران پس از اعلام کاخ سفید برای تمایل به مذاکره در مورد توافق هسته‌ای با تهران، توصیف کرد، با افتخار از سیاست خارجی دولت ترامپ دفاع کرد .

او در این سخنرانی درون حزبی گفت: «چند نفر از شما قاسم سلیمانی را به یاد می آورید؟!... او سپس با تمسخر گفت: «خدا قاسم سلیمانی را بیامرزد از زمان کشته شدنش دیگر مشکلی برای آمریکایی‌ها ایجاد نکرد».

طبق گزارش نیوزویک، پمپئو گفت: «من به جنگ و مبارزه خود برای دفاع از آمریکا افتخار می‌کنم. ما وضعیت انفعالی و سکون را دگرگون و وارونه کردیم».

اين اولين باری نیست که وزیر خارجه سابق آمریکا از قتل قاسم سلیمانی دفاع می‌کند او در تاریخ 10 ژانویه 2020 نیز در مصاحبه‌ای گفت:«ایالات متحده قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین ابوبکر بغدادی رهبر داعش و دیگر تروریست‌های جنایتکار را ازبین برد.

بغدادي و سليماني
بغدادي و سليماني

پمپئو گفت واشنگتن برای ادامه مبارزه با تروریسم مصم است و این اقدامات را ادامه خواهد داد.

وزیر امور خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه آمریکا اطلاعات دقیقی از تحرکات سلیمانی داشت، گفت او قصد حمله به پایگاه‌ها و سفارتخانه‌های آمریکا را داشت.

قتل سلیمانی در فرودگاه بغداد

قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس که از سوی آمریکا در فهرست تروریست‌ها بود در ژانویه 2020 طی حمله هواپیماهای بدون سرنشین ، ایالات متحده به خودروی حامل او در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد.

قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس که او نیز از به اقدامات تروریستی در عراق، کویت و لبنان متهم است و چند نفر دیگر در این حمله هوایی کشته شدند.

دونالد نترامپ ساعاتی پس از اعلام قتل سلیمانی اعلام کرد که او دستور قتل فرمانده سپاه قدس را صادر کرد.

ترامپ گفت سلیمانی بزرگترین و خطرناکترین تروریست بود او مسئول قتل صدها سرباز آمریکایی است و قصد داشت مجددا به نیروهای آمریکا حمله کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید