نتنياهو: ایران مسئول حمله به کشتی اسرائیلی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل دوشنبه 1مارس در یک گفت‌و‌گوی رادیویی ایران را مسئول حمله به کشتی تحت مالکیت اسرائیل در دریای عمان دانست.

کشتی «ام وی هلیوس ری» که با پرچم کشتی باهاما حرکت می‌کرد از بندر دمام در پادشاهی سعودی رهسپار سنگاپور بود. این کشتی هفته گذشته در دریای عمان مورد هجوم قرار گرفت که به گفته یک مقام آمریکایی در دو طرف بدنه آن سوراخ‌هایی ایجاد شد.

روزنامه «کیهان» نزدیک به علی خامنه‌ای رهبر ایران با پذیرش ضمنی مسئولیت حمله به این کشتی اسرائیلی و حملات موشکی حوثی‌هابه خاک پادشاهی سعودی، در روز یکشنبه 28مارس عنوان کرد که «شرارت در سوریه و عراق پاسخش را در یمن و دریای عمان گرفت». روزنامه کیهان مدعی شد که این کشتی اسرائیلی ماموریتی جاسوسی در منطقه داشته است اما هیچ دلیلی برای این مدعا ارائه نداد.

حمله به کشتی‌های تجاری و نفت‌کش‌ها و گروگانگیری کشتی‌ها از سوی ایران مسبوق به سابقه است و در سال 2019 چندین هجوم از سوی ایران در خلیج و دریای عمان رصد شده بود.

در آخرین مورد و پیش از حمله به کشتی اسرائیلی، ایران یک کشتی تجاری کره جنوبی در خلیج را به بهانه مسدود شدن دارایی‌هایش درکره به گروگان گرفته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید