ترامپ: هنوز به پایان راه نرسیده‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا که در ماه نوامبر 2020 در انتخاباتی جنجالی کرسی ریاست‌جمهوری را به جو بایدن واگذار کرد، در اولین سخنرانی پس از خروج از کاخ سفید با تاکید بر اینکه کارزاری که 4 سال پیش آغاز کرده، هنوز به پایان نرسیده، تلویحا برای شرکت مجدد در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام آمادگی کرد.

ترامپ که روز یکشنبه 28 فوریه 2021 در نشست سالانه جمهوری‌خواهان در ایالت فلوریدا سخن می‌گفت، تاکید کرد: « ما احزاب جدید ایجاد نمی كنیم. ما حزب جمهوریخواه داریم که با متحد شدن از هر زمان دیگری قوی تر خواهد شد.»

او اخبار منتشر شده درباره تصمیش برای تاسیس حزب جدید را «فیک نیوز» خواند و وعده داد در انتخابات پیش رو دموکرات‌ها را شکست خواهد داد و به جنگ سوسیالیست‌ها و کمونیست‌ها خواهد رفت.

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا با انتقاد از دولت جو بایدن، ماه اول ریاست‌جمهوری او را « فاجعه بارترین ماه اول یک رئیس جمهور در تاریخ معاصر» توصیف کرد.

به گفته او بایدن در حمایت از امنیت ایالات متحده ناکام ماند و «اول آمریکا به آخر آمریکا» تغییر داد. ترامپ از سیاست‌های مهاجرتی دموکرات‌ها نیز به شدت انتقاد کرد.

او آنتونی فاوچی اپیدمیولوژیت و عضو ارشد تیم ویژه دولت آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا را در زمینه انتشار کرونا مقصر دانست و گفت که جو بایدن فورا مدارس را بازگشایی کند.

ترامپ از سیاست‌ها و اقدامات دولت خود برای مواجهه با «ویروس چینی» دفاع کردو گفت: «در پایان دولت من 20 میلیون آمریکایی واکسن کرونا دریافت کردند و بایدن در حال اجرای برنامه‌ای است که دولت من طراحی کرد.»

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در ادامه انتقادات از رئیس‌جمهوری فعلی گفت: «بایدن تحریم‌ها را از روی برخی کشورها که مشکلات عدیده‌ای از جمله تروریسم دارند، برداشت.»

او ادامه داد: «دولت من توانست به ورود آمریکا به جنگ‌های بی‌پایان پایان دهد و توانست بدون خونریزی به توافق صلح در خاورمیانه دست پیدا کند.»

ترامپ به سیاست بایدن در قبال ایران هم تاخت و گفت که تلاش او برای مذاکره با ایران، آمریکا در شرایط غیرمنصفانه قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید