اروپا حملات حوثی‌ها علیه سعودی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفیر اتحادیه اروپا در سعودی یکشنبه 28 فوریه اعلام کرد که اتحادیه اروپا، حملات حوثی‌ها علیه سعودی را محکوم می‌کند.

وی گفت: «چنین حملاتی، غیرنظامیان را به خطر انداخته و بی‌ثباتی منطقه را افزایش داده و چشم‌اندازهای حل منازعه یمن را به تأخیر می‌اندازد.»

فرانسه و بریتانیا نیز یکشنبه 28 فوریه، حملات بالستیک شبه‌نظامیان حوثی را محکوم کردند.

وزارت امور خارجه بریتانیا با تأکید بر اینکه این حملات به سعودی و استان مارب، غیرقابل قبول است، افزود: این حملات، جان غیرنظامیان را تهدید می‌کند.

سفیر فرانسه در ریاض نیز به نوبه خود، حمله بالستیک به ریاض و حملات با پهپادهای انفجاری از سوی شبه‌نظامیان حوثی به شهرهای جیزان و خمس مشیط را محکوم کرد.

او در حساب توئیتر خود نوشت: «به نام سفارت فرانسه، حمله شدید بالستیک روز گذشته حوثی‌ها علیه #ریاض و همچنین حملات پهپادهای انفجاری به #خمیس_مشیط را با شدیدترین عبارات محکوم می‌کنم کنم که دیروز تکرار شد.»

ترکش‌ها بر فراز ریاض

شایان ذکر است که سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی، صبح روز یکشنبه 28 فوریه اعلام کرد که پدافند هوایی سعودی توانست موشک بالستیک پرتاب شده توسط شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران، به سمت شهر ریاض و 6 پهپاد انفجاری برای هدف قرار دادن غیرنظامیان که به روشی عمدی و سیستماتیک در منطقه جنوب همچنین شهر جیزان و شهر خمیس مشیط به پرواز درآمده بودند را رهگیری و نابود کند.

سرهنگ دوم محمد الحمدی سخنگوی اداره کل دفاع مدنی نیز توضیح داد که خسارت مادی به خانه‌ای در ریاض وارد شده ولی هیچ صدمه انسانی یا کشته بر اثر این ترکش‌ها به بار نیامد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید