تایید حکم 11 ماه زندان محمود صادقی نماینده سابق مجلس ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمود صادقی نماینده سابق مجلس ایران اعلام کرد که حکم 11 ماه زندان برای او بابت اتهامات «اهانت به رئیس سابق قوه قضاییه» و «تمرد در برابر ماموران دادستانی» تایید شده است.

محمود صادقی، شنبه 27 فوریه 2021 با نوشتن توئیتی اعلام کرد که دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم قبلی او را تایید کرده اما مجازات‌ها را کاهش داده و او را بابت اهانت به صادق لاریجانی رئیس سابق قوه قضاییه به سه ماه و از بابت تمرد در برابر ماموران دادستانی به هشت ماه زندان محکوم کرده است.

او در ادامه نوشت که بر اساس حکم صادره، بابت نشر اکاذیب هم به پرداخت چهار میلیون جزای نقدی محکوم شده است.

محمود صادقی سال 2016 در دوران نمایندگی خود در مجلس طی نطقی از مقامات خواست درباره شایعات مربوط به واریز میلیاردها تومان از وجوه قوه قضاییه به حساب‌های شخصی رئیس این قوه که در آن زمان صادق لاریجانی بود توضیح بدهند، لاریجانی در واکنش، از رئیس مجلس و رئیس‌جمهور انتقاد کرد که چرا در برابر این تهمت‌ها از رئیس قوه قضاییه حمایت نکرده‌اند. دادستان تهران نیز در توضیح این حساب‌ها گفت که از سال‌ها پیش و در دوره ریاست محمد یزدی بر این قوه، حساب‌هایی با اخذ مجوزهای لازم به نام قوه قضاییه افتتاح شده و مسئولین ارشد نظام از آن‌ها مطلع بوده‌اند.

حدود یک ماه بعد، ماموران دادستانی برای دستگیری صادقی به منزل او مراجعه کردند. این اتفاق، تجمع گروهی از طرفدارانش مقابل منزل او را در پی داشت و ماموران با پیگیری مسئولین، از دستگیری وی منصرف شدند.

محمود صادقی، به دنبال شکایت صادق آملی لاریجانی، در دادگاه بدوی به 21 ماه حبس تعزیری و 10 میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

این حکم در فوریه 2020 صادر شده بود و به گفته خودش حدود یک هفته بعد به او ابلاغ شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم