بحران کرونای جهش‌یافته در اهواز؛ کمبود تجهیزات و انتقال بیماران با اتوبوس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شناسایی بیماران کرونایی مبتلا به ویروس جهش‌یافته در اهواز و برخی از شهرهای اطراف آن، بار دیگر استان را با بحران مواجه کرده و کمبود تجهیزات درمانی باعث شده برخی بیماران کرونایی با اتوبوس به بیمارستان‌ها منتقل شوند.

اهواز و شهرهای اطراف آن طی روزهای اخیر با بحران جدیدی که پس از وارد شدن کرونای نوع جهش‌یافته به این شهرها روی داد، روبرو شوند.

بر اساس برخی گزارش‌ها که رسانه‌های ایران منتشر کردند با تایید خبر ورود نوع جهش‌یافته ویروس کرونا در اهواز و شهرهای اطراف آن و شیوع گسترده و سریع این بیماری، گمانه‌زنی‌ها بر قرنطینه کامل استان افزایش یافت اما تنها به تعطیلی مشاغل غیرضروری بسنده شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های داخلی، این تعطیلی شامل مناطق پرازدحام با شدیدترین محدودیت‌ها شد اما با وجود دو هفته از آغاز این محدودیت‌ها همچنان برخی از کسبه که از سوی دولت هیچ حمایت مالی نمی‌شوند، برای امرار معاش ناگزیر به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

برخی تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نیز نشان می‌دهد که ظرفیت برخی از بیمارستان‌های استان پر شده و کمبود تجهیزات درمانی منجر به انتقال بیماران کرونایی با اتوبوس شده است.

گفتنی است، اهواز و شهرهای اطراف آن تبدیل به کانون شیوع کرونای جهش‌یافته در ایران شده‌اند و 40 درصد از کل مبتلایان به این ویروس در این کشور در استان «خوزستان» شناسایی شده‌اند.

پیش از این، محمد علوی رئیس مرکز بهداشت «خوزستان» با اشاره به گسترش بیماری با شیوع ویروس کرونای جهش‌یافته در این استان گفت: «فقط با تعطیلی کامل استان خوزستان می‌توانیم وضعیت را کنترل کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم