ائتلاف عربی موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی سعودی را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن جمعه 26 فوریه 2021 از رهگیری و سرنگونی یک فروند موشک بالستیک پرتاب شده شبه‌نظامیان حوثی به سوی پادشاهی سعودی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن جمعه اعلام کرد «شبه‌نظامیان حوثی تلاش کردند یکی از مناطق مسکونی در منطقه جنوبی در پادشاهی عربی سعودی را هدف قرار دهند».

Advertisement

ائتلاف تاکید کرد که « اقدام‌های عملیاتی در حمایت از غیرنظامیان و مناطق مسکونی را مطابق با قوانین بین‌المللی انسانی اتخاذ خواهد کرد».

ائتلاف ظهر جمعه اعلام کرد که برای دومین بار در یک روز یک فروند پهپاد انفجاری پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان حوثی‌ به سوی سعودی را رهگیری و سرنگون کرده است.

پیش از آن نیز ائتلاف عربی از سرنگونی پهپادی انفجاری دیگری خبر داد که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر خمیس مشیط سعودی پرتاب شده بود.

سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف، گفت که نیروهای مشترک ائتلاف، صبح روز جمعه، توانستند یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده که پیکارجویان حوثی مورد حمایت ایران به‌طور عمد و سازمان‌یافته به منظور هدف قرار دادن مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی، روانه شهر خمیس مشیط کرده بودند را رهگیری و در آسمان منهدم کنند.

سرتیپ المالکی، گفت که تلاش‌های «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» برای هدف قرار دادن عمدی و سازمان‌یافته مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی، یک «جنایت جنگی» است.

شبه‌نظامیان حوثی اخیرا بر حجم حملات پهپادی انفجاری و شناسایی خود افزوده‌اند. کارشناسان سازمان ملل، پیش از این اعلام کرده بودند که این پهپادها از خارج و به‌صورت قطعات مجزا به یمن قاچاق و در آنجا مونتاژ شده‌اند. مشخصات این پهپادها با پهپادهای ساخت ایران مطابقت دارد.

از سویی مجله آمریکایی «نیوزویک» اخیرا در گزارشی توضیح داد که ایران پهپادهای پیشرفته‌ای را در اختیار شبه‌نظامیان حوثی در یمن قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم