کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان کاهش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه(بهداشت)‌ افغانستان شنبه 27 فوریه 2021 اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته هفت مورد مثبت مبتلا به کرونا در این کشور ثبت شده است که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 55 هزار و 714 نفر افزایش یافت.

به گزارش منابع خبری این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته هیچ بیمار کرونا جان نباخته اما سه بیمار بهبود یافتند که شمار مجموع جان‌باختگان کرونا در این کشور به دو هزار و 443 و بهبودیافتگان به 49 هزار و 288 نفر رسیده است.

گفتنی است که یک سال از شیوع ویروس کرونا در افغانستان گذشت و روند تطبیق واکسن کرونا در این کشور به تاریخ 23 فوریه 2021 رسماً آغاز شد.

رئیس‌جمهوری افغانستان: روند تطبیق واکسن کرونا باید عادلانه انجام شود.

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان سه‌شنبه 23 فوریه 2021 تاکید کرد، روند تطبیق واکسن کرونا در این کشور باید عادلانه صورت گیرد.

غنی در مراسم آغاز تطبیق واکسن کرونا در کابل گفت: «اسامی پزشکان و پرستارانی که جان خود را به دلیل ویروس کرونا از دست داده‌اند ، روی یک پلاک یادبود ثبت می‌شود».

او شیوع کرونا را یک فاجعه جهانی خواند و گفت، ویروس کرونا در افغانستان به «خوبی» مدیریت شد.

رئیس‌جمهوری افغانستان اضافه کرد: «تطبیق دور اول واکسن کرونا به کارکنان رسانه‌یی نشان دهنده تعهد دولت و ملت و احترام عمیق جامعه به آنهاست».

در همین حال، وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان اعلام کرد، در دور اول تطبیق واکسن کرونا کارمندان بهداشتی، نیروهای امنیتی و خبرنگاران قرار دارند.

شایان ذکر است که اولین بسته کمکی واکسن کرونا به تاریخ 7 فوریه 2021 از هند به کابل پایتخت افغانستان رسید که شامل 500 هزار دوز واکسن «کوویشیلد» ساخت هند است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم