عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران: کرونای جهش‌یافته ایرانی در کشور داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اعلام کرد که علاوه بر موتاسیون‌های (جهش ژنتیکی) آفریقایی و «انگلیسی» و کالیفرنیایی، کرونای جهش‌یافته ایرانی نیز در این کشور وجود دارد که البته هنوز کاملا تایید نشده ولی شواهدی از آن در قزوین و آن نواحی مشاهده شده است.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، شنبه 27 فوریه 2021 در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد که تعداد مبتلایان در استان خوزستان بالا است و نزدیک به نیمی از فوتی‌ها در این استان است، در حالیکه اگر خوزستان کنترل می‌شد تعداد فوتی‌ها به 40 نفر کاهش پیدا می‌کرد.

او از شناسایی کرونای جهش‌یافته ایرانی علاوه بر موتاسیون‌های (جهش ژنتیکی) آفریقایی و «انگلیسی» و کالیفرنیایی در این کشور خبر داد که هنوز کاملا تایید نشده ولی شواهدی از آن در قزوین و آن نواحی مشاهده شده است.

این در حالی است که طی روزهای اخیر رسانه‌های ایران گزارش دادند که پیک چهارم کرونا در این کشور ایجاد شده و بیشترین آمار فوتی‌ها نیز در استان خوزستان است.

از سوی دیگر، دانشگاه‌های علوم پزشکی قم و اصفهان روز پنجشنبه از ورود ویروس جهش‌یافته به این دو شهر خبر دادند.

روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی قم و اصفهان اعلام کردند که تست کرونای دو نفر در قم و دو نفر در اصفهان نشان داده که آنها به ویروس «کرونای جهش‌یافته» مبتلا شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران نیز تایید کرد که ویروس جهش‌یافته افزون بر استان خوزستان در بسیاری از استان‌های این کشور شیوع پیدا کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم