بایدن: حمله هوایی آمریکا به سوریه حاوی پیامی هشدارآمیز به ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده جمعه 26 فوریه 2021 در اولین واکنش به حمله هوایی آمریکا به مقرهای شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران در سوریه، گفت که این حمله حاوی پیامی هشدارآمیز به تهران است و آن این‌که ایران از مجازات در امان نخواهد بود.

بنا به خبرگزاری‌ها بایدن جمعه گفت که ایران باید به حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه به عنوان پیام «هشدار» بنگرد.

Advertisement

این در حالی است که در حمله هوایی شامگاه پنج‌شنبه آمریکا به شرق سوریه که با چراغ سبز جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده انجام شده، ساختارهای زیربنایی متعلق به گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در شرق سوریه هدف قرار گرفت.

در این حمله هوایی که اولین عملیات نظامی دولت بایدن در واکنش به حملات اخیر علیه منافع غربی در عراق است 22 عنصر شبه‌نظامی عراقی طرفدار ایران در شرق سوریه کشته شدند.

بایدن هنگام بازدید از مناطق آسیب دیده از طوفان در ایالت تگزاس، در پیامی هشدارآمیز به تهران گفت:«حذر کنید، از مجازات در امان نخواهید ماند».

این حملات آمریکا که محکومیت‌های دمشق و هم‌پیمان آن مسکو را به همراه داشته در پی تشدید تنش‌‌ها میان واشنگتن و تهران درباره پرونده هسته‌ای ایران و در کشاکش بازگشت به میز مذاکرات انجام می‌شود.

از سویی جین ساکی سخنگوی کاخ سفید جمعه گفت که حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه حاوی این پیام است که پرزیدنت بایدن برای دفاع از آمریکایی‌ها اقدام خواهد کرد.

سخنگوی کاخ سفید گفت حملات انجام شده آمریکا که شبه‌نظامیان وابسته به ایران را هدف قرار داده حاوی پیام است و برای کاهش خطر بسیاری از حملات ضروری بود.

سخنگوی کاخ سفید همچنین افزود که هر تدابیر آمریکایی دیگر در منطقه « با هماهنگی» و به منظور ممانعت از تنش‌آفرینی‌ها در سوریه، انجام خواهد شد

بیشترین بازدید موضوعات مهم