ائتلاف عربی: انهدام پهپاد حوثی پرتاب‌شده به‌سوی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن شنبه 27 فوریه از رهگیری و انهدام پهپادی که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سمت منطقه خمیس مشیط در خاک سعودی پرتاب شده بود، خبر داد.

ائتلاف عربی شامگاه جمعه 26 فوریه نیز گزارش داده بود که یک موشک بالستیک را که توسط شبه‌نظامیان حوثی به‌سوی سعودی پرتاب شده بود، منهدم کرده ‌است.

به‌گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، جمعه اعلام کرد «شبه‌نظامیان حوثی تلاش کردند یکی از مناطق مسکونی در منطقه جنوبی سعودی را هدف قرار دهند.»

ائتلاف تأکید کرد که «تدابیر عملیاتی در حمایت از غیرنظامیان و مناطق مسکونی را مطابق با قوانین بین‌المللی انسانی، اتخاذ خواهد کرد.»

ائتلاف عربی. ظهر جمعه اعلام کرد که برای دومین بار در یک روز یک فروند پهپاد انفجاری پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی سعودی را رهگیری و سرنگون کرده‌ است.

پیش از آن نیز ائتلاف عربی از سرنگونی پهپاد انفجاری دیگری خبر داد که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر خمیس مشیط سعودی پرتاب شده بود.

سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف، گفت که نیروهای مشترک ائتلاف، روز جمعه، توانستند پهپاد انفجاری که پیکارجویان حوثی مورد حمایت ایران به منظور هدف قرار دادن مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی، روانه شهر خمیس مشیط کرده بودند را رهگیری و در آسمان منهدم کنند.

سرتیپ المالکی، گفت که تلاش‌های «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» برای هدف قرار دادن عمدی و سازمان‌یافته مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی، یک «جنایت جنگی» است.

شبه‌نظامیان حوثی اخیراً بر حجم حملات پهپادی انفجاری و شناسایی خود افزوده‌اند. کارشناسان سازمان ملل، پیش از این اعلام کرده بودند که این پهپادها از خارج و به‌صورت قطعات مجزا به یمن قاچاق و در آنجا مونتاژ شده‌اند. مشخصات این پهپادها با پهپادهای ساخت ایران مطابقت دارد.

از سویی مجله آمریکایی «نیوزویک» اخیراً در گزارشی توضیح داد که ایران پهپادهای پیشرفته‌ای را در اختیار شبه‌نظامیان حوثی در یمن قرار داده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم