وزير دفاع آمريكا: شبه‌نظاميان مسئول حمله به اربیل را هدف قرار داديم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا، روز جمعه 26 فوریه ضمن تایید حمله شب گذشته نیروهای این کشور به شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه گفت، او اطمینان دارد که نیروهای تحت فرماندهی‌اش شبه‌نظامیان مسئول حمللات راکتی در اربیل را هدف قرار دادند.

وزیر دفاع آمریكا گفت: «من درباره این عملیات با رئیس جمهوری (جو بایدن) مشورت کردم. ما گفته‌ بودیم که در وقت مناسب پاسخ خواهیم داد».

در همین حال دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که در حملات هوایی شب گذشته ارتش آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در شرق سوریه دست‌کم 17 نفر از این شبه‌نظامیان کشته شدند.

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد، این اقدام در راستای عزم رئیس جمهوری برای محافظت از نیروهای آمریکا و ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریسم صورت گرفته است.

بیانیه پنتاگون همچنین تصریح کرد، حمله نظامی به دستور جو بایدن رئیس جمهورى آمریکا و در واکنش به حملات اخیر شبه‌نظامیان به نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق و همچنین تهدیدهای مداوم علیه سربازان این ائتلاف صورت گرفته است.

پنتاگون تاکید کرده که این حمله در پاسخ به حملات موشکی هفته گذشته علیه محل استقرار نیروهای آمریکایی در اربیل عراق صورت گرفته است.

هفته گذشته، شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران سه راکت به اطراف فرودگاه بین‌المللی اربیل در نزدیکی محل استقرار نیروهای آمریکایی در شمال عراق شلیک کردند که در نتیجه آن یک پیمانکار غیر نظامی کشته و یک نیروی نظامی آمریکایی نیز زخمی شد.

بیانیه پنتاگون افزود: « در حمله شب گذشته چندین تاسیسات متعلق به شبه نظامیان مورد حمایت ایران از جمله تاسیسات نظامی موسوم به «تیپ‌های حزب الله» و «تیپ‌های سید الشهدا» را به کلی نابود شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم