نخستین عملیات آمریکا در دوران بایدن؛ رسیدن تلفات شبه‌نظامیان به 22 کشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

به‌گزارش دیدبان حقوق‌بشر سوریه، شمار کشته‌های حمله شامگاه پنج‌شنبه 25 فوریه آمریکا به سوریه به 22 نفر رسیده که همه آنها از نیروهای بسیج مردمی (حشد الشعبی) و حزب‌الله عراق هستند.

بر اساس همین گزارش، جنگنده‌های آمریکایی، محموله سلاح برای شبه‌نظامیان وفادار به ایران را هنگام ورود به گذرگاه قائم در حومه شرقی دیرالزور سوریه، هدف قرار دادند.

دید‌بان حقوق‌بشر سوریه تأکید کرد که نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان وفادار به آن‌ها، پس از این حمله، چندین سایت و مقر در البوکمال را تخلیه کرده و از بیم حملات پی‌در پی، در سایت‌ها و نقاط دیگر استقرار یافتند.

موافقت بایدن

به‌گفته مقامات آمریکایی به رویترز، جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا، فرمان اجرای این حمله هوایی علیه گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در سوریه را صادر کرده‌ است.
دید‌بان حقوق‌بشر سوریه از کشته شدن 17 پیکارجوی طرفدار ایران در حملات آمریکا به سوریه خبر داد.

این حمله هوایی پس از یک سری حملات موشکی به مراکز آمریکایی در عراق انجام گرفت.

بنا به گفته این منابع، حمله به گروه شبه‌نظامی ایرانی در سوریه «با حملات راکتی به اهداف آمریکایی در عراق در ارتباط است.»

جان کربی سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای گفت: «طبق دستورالعمل‌های پرزیدنت بایدن، نیروهای ارتش آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 25 فوریه در حملات هوایی خود، زیرساخت‌های مورد استفاده گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در شرق سوریه را هدف قرار دادند.»

پنتاگون فاش کرد که در این حمله هوایی چندین سایت مورد استفاده شبه نظامیان «تیپ‌های حزب‌الله» و «تیپ‌های سید الشهدا» منهدم شد

وزارت دفاع آمریکا تأکید داشت که «حمله آمریکا به سوریه در پاسخ به هدف قرار دادن نیروهای ائتلاف و آمریکایی درعراق است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم