نتانیاهو: به بایدن گفتم که مانع دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شوم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل روز پنج‌شنبه 25 فوریه 2021 به شبکه 13 تلویزیون این کشور گفت که به جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا اطلاع داده که در هر صورتی نخواهد گذاشت ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.

نتانیاهو گفت: «به بایدن خبر دادم که مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شوم؛ چه با برجام چه بی برجام».

همزمان با تنش‌زایی روزافزون ایران و تلاش‌های اروپایی برای کاهش تنش، نتانیاهو روز سه‌شنبه هم تاکید کرد که کشورش اجازه ندارد که «رژیم تندرو و خصومت‌گر» ایران به سلاح اتمی دست یابد.

او گفت: «به هیج توافقی با رژیم تندرویی مانند رژیم ایران امید نداریم. همه آنچه در توان داریم را به کار می‌گیریم که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند؛ چه توافقی در کار باشد و چه نباشد.»

همزمان با تلاش‌های دولت بایدن برای یافتن راه‌حل دیپلماتیک برای موضوع ایران، تعدادی از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهوری آمریکا از او خواستند که درباره برداشتن تحریم‌ها از روی ایران تجدیدنظر کند، زیرا که زیرا که تحریم‌ها اهرم فشاری برای منع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

20 تن از نمایندگان کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست جان جاتکو نماینده جمهوری‌خواه نیویورک طی نامه‌ای از بایدن اعلام کردند که ایران بارها به حمایت از اقدامات تروریستی اقدام کرده و به شکل آشکاری از هر اقدام محدود کننده‌ای علیه برنامه هسته‌ای‎اش سرباز زد، لذا تلاش برای به دست آوردن دل تهران پیامدهای خطرناکی بر امنیت ملی آمریکا دارد.

نویسندگان این نام گفتند که «آمریکا باید به اعمال فشار سنگین بر رژیم ایران اقدام کند، زیرا که دلجویی از این کشور منجر به تغییر نخواهد شد … سیاست آمریکا ممانعت از ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران یا به دست آوردن از راه‌های دیگر است و تحریم‌ها اهرم فشاری برای منع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم