فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کاخ سفید: اگر سعودی مورد حمله قرار گیرد از این کشور دفاع می‌کنیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه 24 فوریه 2021 با تاکید بر اینکه آمریکا و پادشاهی عربی سعودی روابطی با سابقه تاریخی دارند، بر پای‌بندی کشورش در حمایت از سعودی در مقاب حملات احتمالی تاکید کرد. او گفت: « اگر سعودی مورد حمله قرار گیرد از این کشور دفاع می‌کنیم»

  سخنگوی کاخ سفید همچنین خبر داد که جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا به زودی تماسی تلفنی با ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود پادشاهی عربی سعودی خواهد داشت.

  کاخ سفید روز سه‌شنبه 16 فوریه 2021 هم اعلام کرده بود آمریکا در کنار پادشاهی عربی سعودی ایستاده تا این کشور توان دفاعی خود را تقویت کند.

  پیش از آن جرالدین گریفیث سخنگوی اقلیمی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا هم روز یکشنبه 14 فوریه 2021 تاکید کرده بود که شراکت نظامی آمریکا و سعودی مستحکم و ادامه‌دار است و واشنگتن هنوز با بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران فاصله دارد. گریفیث به العربیه گفت آمریکا در حال همفکری با شرکایش در منطقه است تا امنیت و ثبات تضمین شود.

  جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه چهارم فوریه 2021 با تاکید بر اینکه پادشاهی عربی سعودی با حملات گروه‌های تحت حمایت ایران مواجه است، بر ادامه همکاری کشورش با سعودی در زمینه حمایت از اراضی و حاکمیت ملی این کشور تاکید کرده بود.

  رئیس‌جمهوری آمریکا در آن سخنرانی گفت: «به پشتیبانی سعودی در زمینه حمایت اراضی و حاکمیت ملی این کشور ادامه می‌دهیم.»

  او همچنین با اشاره به اینکه « سعودی با حملاتی که از سوی ایران حمایت می‌شوند، مواجه است»، تاکید کرد: «به همکاری با سعودی برای مقابله با حملات نیروهای تحت حمایت ایران ادامه می‌دهیم.»

  جو بایدن گفت که کشورش به پشتیبانی خود از سعودی ادامه می‌دهد تا این کشور بتواند «با هرگونه دست‌اندازی به حاکمیت ملی خود مقابله کند.»  تبلیغات

  برگزیده های کاربران