فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نخست‌وزیر ارمنستان ارتش را به تلاش برای کودتا متهم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان، روز پنجشنبه 25 فوریه ارتش این کشور را به تلاش برای کودتا متهم کرد.

  پاشینیان از مردم این کشور و هوادارانش خواست که برای حمایت از او به خیابان‌ها بریزند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، نخست وزیر ارمنستان با برکناری رئیس ستادکل نیروهای مسلح این کشور، ارتش را به تلاش برای انجام کودتا علیه خود متهم کرد و از طرفدارانش خواست تا به گفته خود برای خنثی کردن کودتا به خیابان‌ها بریزند.

  مخالفان پاشینیان می‌گویند اداره او برای جنگ با آذربایجان فاجعه‌بار بود و باعث شکست این کشور در برابر آذربایجان شده است.

  اتهام ارتش به کودتا از سوی نخست وزیر ارمنستان پس از آن صورت گرفت که ستادکل نیروهای مسلح ارمنستان خواستار استعفای نخست وزیر و دولت این کشور شده بود.

  ارتش می‌گوید تنها راه پایان به اعتراضات دادن که از زمان شکست نظامی این کشور در برابر آذربایجان آغاز شده است، استعفای نیکول پاشینیان نخست وزیر است. اما نخست وزیر ارمنستان برغم شکست دولتش حاضر به استعفا از قدرت نیست.

  نخست وزیر ارمنستان پس از پیشنهاد ارتش امروز طی فرمانی اونیک گاسپاریان، رئیس ستادکل نیروهای مسلح ارمنستان را از سمت خود برکنار کرد.

  او همچنین خطاب به مردم اعلام کرد که نیروهای مسلح کشور در تلاش برای یک کودتای نظامی هستند و از هوادارانش خواست تا با حضور در ایروان، پایتخت، آنها را از رسیدن به خواستشان ناکام بگذارند.

  ستادکل نیروهای مسلح ارمنستان هنوز در خصوص ادعای نخست وزیر این کشور در باره تلاش برای کودتا واکنشی از خود نشان نداده است.

  روز سه شنبه گذشته هزاران نفر در ایروان ، پایتخت ارمنستان علیه دولت این کشور تظاهرات کردند. انها خواستار استعفای نیکول پاشینیان، نخست وزیر این کشور ، شدند.

  تظاهر کنندگان و مخالفان پاشینیان توافق آتش‌بس با باکو و بازپس‌گیری مناطقی از قراباغ توسط ارتش آذربایجان که در نهایت به درگیرهای دو کشور پایان داد، را یک خیانت از سوی نخست وزیر این کشور می‌دانند.

  این در حالی است که کاخ کرملین از تحولات ارمنستان ابراز نگرانی کرده و خواستار آرامش در این کشور شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران