فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تاکید اتحادیه اروپا بر ضرورت آمادگی در برابر خطر ویروس‌های جدید آینده

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در آستانه برگزاری اجلاس سران اتحادیه اروپا، شارل میشل رئیس شورای اروپایی چهارشنبه 24 فوریه 2021 خواستار مقابله با خطرهای ویروس‌های جدید در آینده شد.

  به گزارش خبرگزاری‌ها رئیس شورای اروپایی در آستانه انعقاد اجلاس، در پیامی به رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا، گفت که « سویه‌های جدید ویروس (کرونا) به پدیده پرانتشار در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا تبدیل شده است».

  شارل میشل با پیشنهاد به رهبران اتحادیه اروپا از آنها خواست تا «واحدهای تولید واکسن در سطح اروپا را ادغام کنند» تا از این راه تولید مقادیر مورد نیاز از واکسن‌ها برای مقابله با چالش‌های سویه‌های جهش‌یافته ویروس‌ (کرونا) و ویروس‌های جدید، تضمین شود.

  از سویی رهبران هر کدام از کشورهای اسپانیا، بلژیک، لیتوانی و دانمارک در نامه‌ای مشترک به رئیس شورای اروپایی خواستار ضرورت تسریع در روند واکسیناسیون و اتخاذ تدابیر لازم برای هماهنگی میان محدودیت‌های اعمال شده مربوط به جابجایی مسافران و میان ضرورت تضمین تسهیل در روند جابجایی کالاها و خدمات شدند.

  شایان ذکر است که رهبران اتحادیه اروپا در این دوره از اجلاس ظهر امروز پنج‌شنبه از طریق ویدیو کنفرانس پیامدهای بحران بهداشتی، هماهنگی عملیات واکسیناسیون و روند تولید واکسن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند.

  در دومین روز از اجلاس سران اتحادیه اروپا صبح جمعه همچنین رایزنی‌ها درباره امکانات گروهی برای مقابله با چالش‌ها و خطرها، تهدیدهای سایبری، تهدیدهای هیبرید(مرکب) و تقویت شراکت‌های استراتژیک با کشورهای جنوب حوضه دریای مدیترانه متمرکز خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران