فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا: صبر ما در برابر تهران حد و مرز دارد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه 24 فوریه 2021 اعلام کرد که صبر واشنگتن در قبال تهران محدود است و آمریکا می‌خواهد از دستیابی ایران به سلاح اتمی جلوگیری کند.

  یک مقام مسئول در کاخ سفید به العربیه گفت که آمریکا تا پیش از پای‌بندی ایران به توافق برجام هیچ تحریمی را از روی این کشور برنخواهد داشت.

  همزمان با تلاش‌های دولت بایدن برای یافتن راه‌حل دیپلماتیک برای موضوع ایران، تعدادی از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهوری آمریکا از او خواستند که درباره برداشتن تحریم‌ها از روی ایران تجدیدنظر کند، زیرا که زیرا که تحریم‌ها اهرم فشاری برای منع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

  20 تن از نمایندگان کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست جان جاتکو نماینده جمهوری‌خواه نیویورک طی نامه‌ای از بایدن اعلام کردند که ایران بارها به حمایت از اقدامات تروریستی اقدام کرده و به شکل آشکاری از هر اقدام محدود کننده‌ای علیه برنامه هسته‌ای‎اش سرباز زد، لذا تلاش برای به دست آوردن دل تهران پیامدهای خطرناکی بر امنیت ملی آمریکا دارد.

  نویسندگان این نام گفتند که «آمریکا باید به اعمال فشار سنگین بر رژیم ایران اقدام کند، زیرا که دلجویی از این کشور منجر به تغییر نخواهد شد … سیاست آمریکا ممانعت از ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران یا به دست آوردن از راه‌های دیگر است و تحریم‌ها اهرم فشاری برای منع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران