فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آلمان حضور سربازان خود را در افغانستان تمدید کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  حکومت آلمان به تازگی اعلام کرد، حضور نیروهایش در افغانستان تا ختم ماه ژانویه 2022 تمدید شده است. اما نیاز است که این تصمیم توسط پارلمان فدرال آلمان نیز تایید شود.

  به گزارش منابع خبری آلمان، براساس این تصمیم نیروهای آلمانی بیش از ده ماه دیگر در افغانستان خواهند ماند. قرار است که حضور کنونی سربازان آلمانی در افغانستان در ماه مه 2021 پایان یابد.

  از سوی دیگر، نشست دو روزه وزیران دفاع کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) چهارشنبه 17 فوریه 2021 به‌گونه آنلاین آغاز شد و پنج‌شنبه 18 فوریه امسال پایان یافت؛ در این نشست مأموریت ناتو در افغانستان و عراق بررسی شد.

  ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو اعلام کرد، حضور نیروهای ناتو در افغانستان «مشروط» است و سربازان ناتو پیش از زمان مناسب از افغانستان خارج نخواهند شد.

  استولتنبرگ اضافه کرد، متحدان ناتو نمی‌خواهند که نیروهای ناتو بیش از زمان لازم در افغانستان بمانند، اما این نیروها پیش از زمان مناسب از افغانستان خارج نخواهند شد.

  شایان ذکر است که آمریکا با طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 توافق‌نامه صلح امضا کردند که براساس آن باید تمام سربازان خارجی تا ماه مه امسال از افغانستان خارج شوند، اما جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده گفته که این توافق‌نامه صلح را بررسی می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران