گفت‌وگوی الکاظمی با جو بایدن برای ادامه همکاری در مبارزه با «داعش»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق شامگاه سه‌شنبه 23 فوریه2021 اعلام کرد که طی تماس تلفنی با جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده درباره توسعه روابط دوجانبه، تقویت شراکت‌ها در جهت خدمت به منافع دو کشور، اقدام در جهت حفظ صلح و امنیت و ادامه همکاری‌ها برای مبارزه با گروه داعش گفت‌وگو کرده است.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در پیامی بر شبکه «توئیتر» گفت که « بر همکاری‌ها برای ادامه گفتگوهای استراتژیک میان دو کشور بر اساس حاکمیت ملی عراق، تاکید کردیم».

Advertisement

محافظت از نمایندگی‌های دیپلماتیک

دفتر اطلاع‌رسانی مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق همچنین با انتشار بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن به خبرگزاری رسمی عراق (واع) رسیده، گفت:« شورای وزیران شامگاه سه‌شنبه تماسی تلفنی از جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده دریافت کرد. در این گفتگوی تلفنی روابط دوجانبه میان دو کشور، مناقشه اوضاع در عراق و منطقه و علاوه بر آن تعدادی از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک بررسی شد».

الکاظمی همچنین افزود که دو طرف بر همکاری مشترک میان بغداد و واشنگتن و راهکارهای توسعه آن در زمینه‌های متعدد و در مقدمه آن همکاریهای‌ اقتصادی، امنیتی و همچنین در زمینه مبارزه با تروریسم را بررسی کردند.

در این بیانیه آمده که «نخست وزیر عراق و رئیس جمهوری آمریکا در این گفتگوی تلفنی بر ازسرگیری‌ گفتگوهای استراتژیک میان دو کشور جهت پیشبرد روابط بر اساس منافع مشترک و تقویت حاکمیت ملی عراق تاکید کردند.

در این راستا مصطفی الکاظمی گفت که «بر اهمیت محافظت از نمایندگی‌های دیپلماتیک در عراق و مخالفت با اقدام‌های بی‌ثبات کننده و ناامن کننده ایران در عراق و منطقه تاکید شد».

شایان ذکر است که حملات داعش اخیرا افزایش یافته و سه‌شنبه در شهرستان الطارمیه در شمال پایتخت بغداد نیز تکرار شده و طی آن نقاط امنیتی مربوط به ارتش عراق هدف قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم