گسترش خشم معترضان سراوان به شهرهای اطراف و اعتصاب مغازه‌داران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کشتار خونین سوخت‌بران معترض در سراوان واقع در استان سیستان و بلوچستان توسط نیروی سپاه پاسداران خشم شهروندان را برانگیخته و منجر به گسترش اعتراضات به سایر شهرها شده است و اعتصاب مغازه‌داران این شهر را در پی داشت.

برخی صفحات مجازی که اخبار سیستان و بلوچستان را منتشر می‌کنند ویدیوهایی منتشر کردند که حاکی از گسترش اعتراضات مردم سراوان به سایر شهرهای اطراف آن است.

Advertisement

در ویدیوهای منتشر شده از شهر پهره (ایرانشهر) مردم معترض شبانه در خیابان‌ها حضور پیدا کرده‌اند و با به آتش کشیدن لاستیک‌ ماشین، محور دزاپ به پهره نرسیده به پلیس راه را بستند. همچنین در این شهر بازارهای اصلی تعطیل شدند و مغازه‌داران به منظور همراهی با سوخت‌بران، دست به اعتصاب زدند.

بازار سراوان نیز پس از اعتصاب مغازه‌داران این شهرستان، تعطیل شد.

گفتنی است، روز گذشته کمپین فعالان بلوچ ویدیویی منتشر کرد که در آن نیروهای سپاه پاسداران به سمت سوخت‌بران بلوچ تیراندازی می‌کنند که در آن دست‌کم 10 نفر کشته و تعداد بسیاری زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، روز گذشته نیروهای سپاه پاسداران به سوخت‌بران بلوچ در نقطه صفر مرزی «آسکان» در سراوان مستقیم تیراندازی کردند و دست‌کم 10 نفر از سوخت‌بران بلوچ کشته و تعداد زیادی نیز زخمی شدند.

استان سیستان و بلوچستان از محروم‌ترین استان‌ها در ایران به شمار می‌آید و به اعتراف نماینده رهبر ایران در این استان، با وجود اینکه سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های ویژه‌ای در زمینه مرز، معادن، سواحل دارد اما از محرومیت تاریخی رنج می‌برد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، محامی در ادامه گفت: «استان سیستان‌وبلوچستان در شاخص‌های توسعه در قسمت پایین جدول قرار دارد و حتی شرایطش نسبت به استان‌های همجوار هم ضعیف‌تر است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم