معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: فعالیت موشکی ایران را زیر نظر داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ژنرال جان هیتون، معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، روز سه شنبه 23 فوریه در یک سخنرانی که از طریق اینترنت انجام شد گفت که سیستم‌های دفاع موشکی کشورش در حال حاضر بر کره شمالی متمرکز هستند، اما در عین حال تاکید که وزارت دفاع «پناگون» بیشتر از هر زمان فعالیت موشکی ایران و توسعه موشک‌های بالسنیک این کشور را مورد توجه قرار داده و بر آن تمرکز کرده است.

این ژنرال آمریکایی افزود: «ما به طور جدی ایران را زیر نظر داریم زیرا این كشور به توسعه موشک‌های خود ادامه می‌دهد. ما باید توانایی پاسخ به آنها را داشته باشیم».

ژنرال جان هیتون، گفت:«ایالات متحده باید بهترین روش را برای مقابله با این تهدیدها بررسی كند.

معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اظهار داشت:«ما این کار را می کنیم و این مشکل توسعه موشکی ایران را نادیده نمی‌گیریم».

موشک‌های بالستیک ایران

قابل ذکر است که از زمان ورود جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، به کاخ سفید، مقامات آمریکایی بیش از یک بار نگرانی خود را در مورد موشک‌های بالستیک ایران ابراز کرده‌اند. وزیر خارجه ایالات متحده و رئیس جمهوری این کشور در سخنرانی خود اعلام کردند که آنها قصد دارند موضوع موشک‌های بالستیک ایران را در مذاکرات هسته‌ای مربوط به برجام بگنجانند اما مقام‌های ایرانی بارها اعلام کردند که مسئله موشک‌ها از خطوط قرمز این کشور است.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا نیز روز گذشته تأکید کرد که برنامه موشک‌های بالستیک ایران روی میز مذاکرات خواهد بود.

در همین حال جسیکا مانوتی سخنگوی پنتاگون، روز گذشته در مصاحبه‌ای با خبرنگار العربیه تأکید کرد، ایران فن آوری‌های موشکی خود را توسعه داده و اسلحه، موشک و پهپاد به گروه‌های شبه نظامی مانند حوثی‌ها تحویل می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم