صنعا: تهران از اهرم حوثی برای تأمین دستاورد در موضوع هسته‌ای استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن چهارشنبه 24 فوریه تأکید کرد که ایران، حوثی‌ها را زیر فشار قرار می‌دهد تا به عملیات و تنش‌آفرینی نظامی در مارب دست زده و مراکز غیرنظامی در خاک سعودی را هدف قرار دهند.

او در سلسله توییت‌هایش نوشت که تهران از شبه‌نظامیان حوثی به عنوان اهرم فشار بر جامعه بین‌المللی و ایالات متحده استفاده می‌کند تا به دستاوردهایی مرتبط با احیای برجام دست یابد.

Advertisement

الاریانی نوشت: «روشن شده که فشارهای ایران بر شبه‌نظامیان تروریست حوثی، به هدف اعمال تشدید نظامی از طریق حملات انتحاری در جبهه‌های مأرب و حملات تروریستی علیه غیرنظامیان در سعودی و استفاده از شبه‌نظامیان به عنوان اهرم فشار بر جامعه بین‌المللی و آمریکا برای دستیابی به دستاوردهایی مربوط به احیای توافق هسته‌ای است.»

او همچنین ادامه داد: «شبه‌نظامیان حوثی پس از ناکامی در اجرای مأموریت خود و فرسایش پرسنل و تجهیزاتشان در جبهه‌های گوناگون استان مأرب، با توجه به بن‌بست و معضل پرونده مذاکرات ایران و مخالفت تهران با افزایش تنش آفرینی‌های شبه‌نظامیان حوثی یا تن دادن به فراخوان‌های ایجاد آرامش در یمن، با سردرگمی و بلاتکلیفی زیادی روبرو هستند.

توقف عملیات نظامی

آمریکا سه‌شنبه 23 فوریه بار دیگر بر ضرورت توقف تمامی عملیات نظامی حوثی‌ها در مارب و پرهیز از اقدامات برهم زننده ثبات یمن تأکید ورزید.

تیم لندرکینگ فرستاده ویژه ایالات متحده به یمن، در دیدار خود با احمد بن مبارک وزیر امور خارجه این کشور برای بحث در مورد تحولات جاری با توجه به ادامه تجاوز و اقدامات جنگ افروزانه شبه‌نظامیان حوثی و خطرات آن برای صلح روند در یمن، بر این موضع تأکید ورزید.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، فرستاده ویژه ایالات متحده با بیان این امر که هیچ راه حل نظامی برای منازعه یمن وجود ندارد، بار دیگر حمایت کشورش را از دولت قانونی، وحدت، ثبات و امنیت یمن مورد تأکید قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم