دستور طالبان به افرادش: جنگ‌جویان خارجی را در صفوف خود پناه ندهید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کمیسیون نظامی گروه طالبان به تازگی به جنگ‌جویان این گروه در تمام ولایت‌های افغانستان دستور داده که از پناه دادن به جنگجویان خارجی در صفوف شان خودداری کنند.

شبکه طلوع نیوز نوشت، در نسخه‌یی از فیصلۀ کمیسیون نظامی طالبان آمده است، جنگ‌جویان طالبان از جا به‌جایی جنگ‌جویان خارجی در صفوف این گروه و پناه دادن به آنان به گونۀ خودسر، خودداری کنند.

Advertisement

در این فیصله کمیسیون نظامی طالبان هشدار داده شده‌است که هرگاه چنین کاری صورت گیرد، مسؤولان ولایتی طالبان از سمت‌های شان برکنار، واحدهای جنگی شان منحل و برای مجازات‌ به کمیسیون نظامی این گروه معرفی می‌شوند.

از سوی دیگر، ادموند فیتون براون هماهنگ‌کنندۀ تیم نظارتی سازمان ملل متحد هفته گذشته اعلام کرد، رابطه گروه طالبان با شبکه القاعده قطع نشده است.
او اضافه کرد، طالبان با وجود تعهد در توافق‌نامۀ دوحه با آمریکا، به قطع همکاری با گروه‌های هراس‌افگن، به شبه نظامیان خارجی اجازه می‌دهند تا در افغانستان آموزش ببینند و جنگ‌جویان را در کنار نیروهای خود مستقر کنند و رابطه نزدیک با القاعده را ادامه داده‌اند.

ادموند فیتون براون هماهنگ کنندۀ تیم نظارتی سازمان ملل متحد اظهار کرد، رهبری بلندرتبه شبکه القاعده تحت حمایت گروه طالبان است.

شایان ذکر است که گروه نظارت سازمان ملل نیز اخیراً در گزارشی نوشت، 200 تا 500 جنگجوی شبکۀ القاعده در یازده ولایت افغانستان حضور دارند.

در این گزارش آمده بود، جنگجویان القاعده و طالبان از چندین دهه در کنار یکدیگر زنده‌گی کرده و جنگ کرده‌اند و جدایی آنان دُشوار خواهد بود. اما طالبان هر گونه رابطه با جنگ‌جویان خارجی را رد کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم