توییتر بار دیگر صدها حساب کاربری که از ایران اداره می‌شدند را مسدود کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شبکه رسانه‌ای توییتر روز چهارشنبه 24 فوریه اعلام کرد، این شرکت همچنان حساب‌های مشکوک که سیاست‌هایش را نقض می‌کند، مسدود می‌کند.

شرکت توییتر پس از اینکه صدها حساب مربوط به کشور ترکیه را چند ماه پیش مسدود کرد ، روز چهارشنبه اعلام کرد که حساب‌های زیادی که از ایران مدیریت می‌شوند را نیز مسدود کرده است.

Advertisement

طبق گزارش خبرگزاری رویترز این شرکت اعلام کرده مجددا 238 حساب کاربری که از ایران مدیریت می‌شدند، را به دلیل نقض مختلف سیاست‌های این شرکت مسدود کرده است.

در بیانیه توییتر همچنین آمده است کمپین مسدود کردن حساب‌های مشکوک شامل 373 حساب متعلق به روسیه، ارمنستان و ایران بود، به گفته مدیریت توییتر این کشورها همواره سیاست‌های این شرکت را نقض کرده‌اند.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، 35 حساب کاربری متعلق به ارمنستان که مشکوک و غیر حقیقی بوده و برای هدف قرار دادن آذربایجان بکار گرفته شده بود نیز مسدود شدند.

نشر اكاذيب و روایت‌های نادرست

این پلتفرم رسانه‌ای مشهور و مورد علاقه میلیون‌ها انسان در جهان اعلام کرد، تعداد 100 حساب متعلق به کشور روسیه را به دلیل سیاه نمایی، نشر آکاذیب و روایت‌های نادرست در باره ناتو، ایالات متحده و اتحادیه اروپا و با هذف سلب اعتماد دیگران، مسدود کرده است.

آژانس خبری روسی تاس «TASS» به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، ماریا زاخاروا، گفت: «مسكو قصد دارد دلایل مسدود شدن حساب‌ها این کشور از سوی توییتر را بررسی كند».

قابل ذکر است که در اکتبر سال گذشته، توییتر 130 حساب کاربری متعلق به ایران را مسدود کرد. این حساب با مطرح کردن بحث حاشیه‌ای در باره مناظرات کاندیدهای انتخاباتی آمریکا باعث نشر اخبار غیر صحیح و ایجاد تشنج می‌شدند اطلاعات در باره این حساب‌های مشکوک را اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده به شرکت توییتر ارائه داده بود.

همچنین، در ماه ژوئن گذشته ، توییتر هزاران حساب متعلق به «ارتش الکترونیکی ترکیه را نیز مسدود کرد. این پلاتفرمم رسانه‌ای 7340 حساب کاربری مشکوک که در اوایل سال 2020 کشف شده بودند را به حالت تعلیق درآورد. این حساب‍های کاربری مجهول به نفع رئیس جمهوری ترکیه رجب طیب اردوغان و حزب عدالت و توسعه تبلیغ می‌کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم