توافق‌نامه 40 میلیون دلاری همکاری سعودی با برنامه جهانی غذا برای کمک به یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی سه‌شنبه 23 فوریه 2021 توافق‌نامه‌ همکاری مشترکی با برنامه جهانی غذا (World Food Programme)به منظور بهبود امنیت غذایی خانواده‌های به شدت مستضعف در برخی مناطق یمن امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) این توافق‌نامه همکاری با هدف ممانعت از گسترش گرسنگی و سوءتغذیه با برنامه جهانی غذا (WFP) امضا شد که ارزش آن بالغ بر 40 میلیون دلار آمریکا است و 2,333,333 نفر از مردم یمن از آن بهره‌مند خواهند شد.

این توافق‌نامه همکاری از سوی عبدالله بن عبدالعزیز الربیعه مشاور دیوان پادشاهی سعودی و دیوید بیزلی مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا امضا شد.

طرح این توافق‌نامه با هدف تامین اولویت‌های مایحتاج امنیت غذایی و نیازهای تغذیه‌ای اشاره شده در گزارش (IPC) مربوط به از میان رفتن امنیت غذایی در جمهوری یمن تهیه شده و طی 6 ماه اجرا خواهد شد و اغلب استان‌های یمنی شامل أبین، الحدیده، عمران، البیضاء، الضالع، مأرب، شبوه، تعز، المهره، سقطری، حضرموت، عدن، الجوف، حجه، إب، لحج، صعده، صنعا، المحویت، ذمار، پایتخت صنعا و ریمه از آن بهره‌مند خواهند شد.

در همین راستا عبدالله الربیعه مشاور دیوان پادشاهی سعودی طی اظهاراتی در یک کنفرانس خبری بر نقش پیشگام سعودی در زمینه امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه در جهان اشاره کرد که همواره در طول تاریخ این کشور در کنار کشورهای برادر و دوست ایستاده و با ایمان به اهمیت فعالیت‌های انسانی و امدادرسانی از آنها حمایت کرده است.

الربیعه افزود که تامین نیازهای انسان دوستانه مردم یمن از اولویت‌های پادشاهی عربی سعودی است و پادشاهی سعودی یکی از بزرگترین حمایت کنندگان و تامین کنندگان مالی یمن است.

او در ادامه گفت که حمایت سعودی شامل همه زمینه‌ها است و به سازمان ملل متحد و آژانس‌های وابسته به آن در فراهم ساختن راهها و ابزارهایی برای ایجاد زندگی آبرومندانه برای میلیون‌ها نفر از یمنی‌های نیازمند کمک کرده است.

الربیعه افزود که این توافق امضا شده با برنامه جهانی غذا در ایجاد امنیت غذایی برای خانواده‌های شدیدا مستمند در مناطق مختلف یمن و گروههای مختلف مردم این کشور، نقش خواهد داشت.

مشاور دیوان پادشاهی سعودی بیان کرد این توافق‌نامه در چارچوب کمک‌های بشردوستانه و امدادرسانی مستمر مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان برای حمایت از یمن و مردم آن در زمینه‌های مختلف است و بر اساس دستورات دولت خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی و ولی‌عهد او انجام می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم