ایران؛ افزایش مصرف مواد مخدر میان کارگران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ایران اعلام کرد که مصرف مواد مخدر میان کارگران افزایش یافته و به همین علت تفاهم‌نامه‌هایی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه‌ای برای پیشگیری و درمان اعتیاد در بین این قشر منعقد شده است.

اسکندر مومنی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، چهارشنبه 24 فوریه 2021 گفت که سه سال پیش حدود 4600 ظرفیت برای نگهداری معتادان در ایران ایجاد شده بود که در حال حاضر در تهران حدود 16000 ظرفیت نگهداری ایجاد شده که در حال حاضر 15000 معتاد متجاهر در این مراکز نگهداری می‌شوند.

او در ادامه از افزایش مسیر ترانزیت مواد مخدر از طریق دریا خبر داد.

مومنی همچنین گفت: «نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در بخش کارگری زیاد است، از همین‌رو ما توافقاتی با وزارت رفاه و سازمان فنی و حرفه‌ای درخصوص پیشگیری داشته‌ایم که امیدواریم به نتیجه برسد».

به گفته او، میان کارگران مصرف مواد مخدر سنتی از جمله تریاک بسیار شایع شده است.

مقامات ستاد مبارزه با مواد مخدر در ایران پیش از این نیز درباره افزایش اعتیاد میان کارگران هشدار داده بودند. حمید صرامی مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران، سال 2017 در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت شیوع مصرف مواد مخدر در ایران، اعلام کرد که 5.4 درصد جمعیت 15 تا 64 سال ایران به مواد مخدر اعتیاد دارند که از این میان جامعه کارگری در محیط‌های صنعتی با 22.3 درصد بیشترین شیوع مصرف مواد مخدر را دارند.

برخی مقامات نیز میزان مصرف مواد مخدر در این کشور را بسیار بالا اعلام کردند. بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس دهم ایران سال گذشته اعلام کرد که طبق گزارش رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر روزانه حدود 2 تن مواد مخدر در این کشور مصرف می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید