افغانستان؛ 16 غیرنظامی ربوده شده توسط طالبان در غزنی رها شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شورای ولایتی غزنی در جنوب افغانستان چهارشنبه 24 فوریه تایید کرد، 16 غیرنظامی ربوده شده توسط طالبان در ولسوالی قره‌باغ این ولایت رها شدند.
به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» فاطمه رحیمی عضو شورای ولایتی غزنی گفت، این افراد ساکنان ولسوالی‌های قره‌باغ، جاغوری و مالستان این ولایت هستند که طالبان عصر روز گذشته رها کردند.

در همین حال، عبدالملک حبیبی یکی از متنفذان(بزرگان) قومی در ولایت غزنی می‌گوید، طالبان این افراد را روز گذشته در ساحه‌ی «مُشکی» ولسوالی قره‌باغ به متنفذان قومی این ولایت تحویل داده‌اند.

Advertisement

حبیبی اضافه کرد، هشت نفر دیگر از ساکنان روستاهای «نی‌قلعه»، «گاومٌرده» و «تمکی» ولسوالی قره‌باغ هنوز در گروگان طالبان اند و قرار بود که طالبان تمامی این افراد را رها کنند، اما مشخص نشده است که به چه دلیلی آنان را هنوز رها نکرده‌اند، ولی طالبان گفته‌اند که این افراد چند روز بعد رها خواهند شد.
او اظهار کرد، هنوز مشخص نیست که طالبان این افراد غیرنظامی را در مقابل چه اقدام و امتیازی رها کرده‌اند، اما دو جنگ‌جوی این گروه که چندی قبل توسط نیروهای مربوط به خیزش مردمی در قره‌باغ بازداشت شده بودند، نیز رها شده‌اند.

روزنامه اطلاعات روز نوشت: «جنگ‌جویان طالبان اکثریت این غیرنظامیان را در ماه جدی سال جاری خورشیدی در چندین مرحله از مربوطات ولسوالی قره‌باغ ربوده بودند. بیشتر آنان هنگام سفر از ولسوالی‌های جاغوری و مالستان به طرف شهرهای غزنی و کابل و باالعکس توسط طالبان گروگان گرفته شدند».

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

ولایت غزنی در جنوب افغانستان از جمله ولایت‌های ناامن این کشور است که افراد طالبان در بیشتر از نقاط آن فعالیت گسترده دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم