اسرائیل در تهدیدی جدید علیه حزب‌الله: واکنش ما کل لبنان را در بر خواهد گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل سه‌شنبه 23 فوریه 2021 تهدید کرد در برابر هر گونه اقدام حزب‌الله علیه امنیت این کشور با واکنشی سخت که همه لبنان و مردم این کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد، پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها بینی گانتس وزیر دفاع اسرائیل سه‌شنبه گفت:« که اگر تهدیدهای حزب‌الله عملی شود با تاسف نتیجه آن برای لبنان، رهبران و همچنین مردم این کشور دردناک خواهد بود.»

وزیر دفاع اسرائیل افزود: «پاسخ ما برای مردم لبنان که حزب‌الله آنها را به سپر انسانی تبدیل کرده و در زیر منازل‌شان اسلحه و موشک‌ها پنهان می‌کند، دردناک خواهد بود».

از سویی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد که کشورش « با هیچ گونه موضع‌گیری نظامی ایران در سوریه که با هدف در معرض خطر قرار دادن امنیت اسرائيل انجام می‌شود، تسامح نخواهد کرد و در برابر توسعه موشک‌های نقطه‌زن (ایران) در سوریه یا لبنان کوتاه نخواهد آمد».

او گفت:«ما را در چارچوب رویارویی به پرداخت هزینه‌ای دردناک تهدید می‌کنند که چنانچه اتفاق بیافتد، واکنش ما دهها برابر قاطعانه خواهد بود».

نتانیاهو پیش از این سه‌شنبه گفته بود که کشورش به رژیم «افراطی و تهاجمی» ایران اجازه نخواهد داد به سلاح هسته‌ای دست یابد. نتانیاهو گفت:«ما روی هیچ توافقی با رژیمی افراطی مانند نظام ایران حساب نمی‌کنیم. عملا در طول قرن گذشته و اکنون میزان تاثیر توافق‌هایی که با رژیم‌های افراطی همچون رژیم شما(ایران) و با دولت کره شمالی امضا شده است را دیدیم».

او افزود: «صرف نظر از اینکه توافقی وجود داشته باشد یا نه، ما هرچه در توان داشته باشیم، را برای جلوگیری از دستیابی نظام ایران به سلاح هسته‌ای، به کار خواهیم گرفت.»

شایان ذکر است ماههای گذشته سوریه شاهد حملات هوایی گسترده‌ای علیه مواضع متعلق به نیروهای رژیم اسد و شبه‌نظامیان وابسته به ایران بود و هرچند اسرائیل به ندرت مسئولیت آن حملات را بر عهده گرفته اما بارها تاکید و تکرار کرده که اجازه استقرار نیروهای ایرانی در سوریه را نخواهد داد.

علاوه بر آن منابع اسرائیلی ماه گذشته نیز تهدید کردند که با واکنش سختی به اقدامات حزب‌الله و تحرکات آن در مرز با اسرائیل برای حمله به مواضع و منافع اسرائیلی، پاسخ خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید