.
.
.

6 علامت که نشان می‌دهد کرونا دارید بدون اینکه بدانید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ممکن است بدون اینکه بدانید، به کووید 19 مبتلا باشید، 6 علامت هست که کمک می‌کند سرماخوردگی و آنفولانزا را از کرونا تشخیص دهید.

این روزها دشوار است که تشخیص دهید دقیقاً از چه چیزی رنج می‌برید وقتی که احساس خوبی ندارید. آیا به سرماخوردگی، آنفولانزا یا ویروس کرونا مبتلا شده‌اید؟ برخی از افراد با ابتلا به کووید 19 به شدت بیمار می‌شوند، در حالی که عده‌ای حتی نمی‌دانند که به ویروس مبتلا شده‌اند. 6 علامت هست که کمک می‌کند هر فرد کرونا را از سایر بیماری‌های مشابه تشخیص دهد.

1.سرماخوردگی؛ در این موقع از سال، تقریباً بسیاری از افراد سرما می‌خورند. اگر فقط سرما خورده‌اید و علائم غیرمعمول دیگری نداشتید، کارشناسان می‌گویند احتمال اینکه فقط از سرماخوردگی رنج می‌برید وجود دارد. اما اگر سرماخوردگی شما با یک (یا بیشتر) از علائمی که در ادامه می‌آیند، همراه بود، بنابراین ممکن است ویروس کرونا داشته باشید.

این علائم شامل: «تب و لرز، سرفه سخت هنگام تنفس/تنگی نفس، خستگی و درد عضلانی، سردرد شدید، از دست دادن بو و چشایی، گلو درد، آبریزش بینی، تهوع و استفراغ اسهال» است.

2.از بین رفتن بویایی و چشایی؛ یکی از شاخص‌های اصلی ویروس کرونا است. این علامت در هر بیمار رخ نمی‌دهد و همچنین می‌تواند همراه با سرماخوردگی باشد. اگر به مدت طولانی حس بویایی و چشایی خود را از دست بدهید، ممکن است که کووید 19 داشته باشید.
3.ریزش مو؛ تحقیقات کمی در مورد رابطه بین ریزش مو و ویروس کرونا انجام شده است. با این وجود، موارد بسیاری در آمریکا وجود دارد که بیمار مبتلا به کرونا هنگام بهبودی ناگهان دچار ریزش مو می‌شود. به گفته یک پزشک، مهم است که بدانیم ریزش مو تقریباً هرگز تنها علامت کووید 19 نیست. بنابراین ریزش مو ممکن است نتیجه استرس باشد.

4.تنگی‌نفس؛ تنگی‌نفس یکی از مشهورترین علائم ویروس است. بسیاری از افرادی که تاکنون دچار کرونا شده‌اند ماه‌ها از تنگی‌نفس رنج می‌برند. اینکه دقیقاً چه مدت ممکن است از این علائم رنج ببرید هنوز مشخص نشده است و احتمالاً مربوط به التهاب طولانی مدت در ریه‌ها است. آنچه روشن است، این است که این یکی از پایدارترین علائمی است که بیماران از آن رنج می‌برند.

5.سرفه مداوم؛ سرفه مداوم نیز یکی از علائم رایج کووید 19 است. البته سرفه از نوع خشک است، به این معنی که کمتر پیش می‌آید که همراه آن مخاطی وجود داشته باشد.

یک مطالعه در آمریکا نشان داد که 43 درصد از افرادی که ویروس داشتند، حدود 14 تا 21 روز پس از تشخیص به سرفه‌های خشک ادامه دادند.

6. خستگی؛ یک مطالعه توسط مجله انجمن پزشکی آمریکا نشان داد که 53 درصد بیماران کووید 19 گاهی تا 60 روز پس از تشخیص از خستگی مفرط رنج می‌برند. اگر متوجه شوید که مدتی بسیار خسته شده‌اید و علائم دیگری نیز داشتید، ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شده باشید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم