.
.
.

10 بلوچ در تیراندازی سپاه پاسداران کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمپین فعالان بلوچ ویدیویی منتشر کرد که در آن نیروهای سپاه پاسداران به سمت سوخت‌بران بلوچ تیراندازی می‌کنند که در آن دست‌کم 10 نفر کشته و تعداد بسیاری زخمی شدند.

بر اساس گزارش کمپین فعالان بلوچ، سه‌شنبه 23 فوریه 2021، روز گذشته نیروهای سپاه پاسداران به سوخت‌بران بلوچ در نقطه صفر مرزی «آسکان» در سراوان مستقیم تیراندازی کردند و 10 نفر از سوخت‌بران بلوچ کشته و تعداد زیادی نیز زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، هویت 10 نفر از جان‌باختگان این تیراندازی «یحیی گنگوزهی، عبدالرحمن شهرسان زهی، عبدی شهرسان زهی، سلمان شهرسان زهی، رحمان بخش دهواری، عبدالوهاب دامنی، انس صاحب‌زاده، عبدالغفور توتازهی، محمد میربلوچزهی، محمد نصرت زهی» اعلام شده است.

فعالان حقوق بشر از کمبود شدید خون در بیمارستان محل بستری زخمی‌های این درگیری خبر دادند که حال تعدادی از آنها وخیم شده است.

گفته شده اینترنت در شهرستان سراوان محل درگیری، اینترنت قطع و دچار اختلال شده و راههای ارتباطی نیز بسته شده است.

بر اساس این گزارش، سپاه پاسداران مرزها را بسته و چاله‌های بزرگ در نقاط صفر مرزی ایجاد کرده تا مانع تردد سوخت‌بران بلوچ شود.

این اقدام سپاه پاسداران با اعتراض سوخت‌بران همراه شده و آنها با تجمع مقابل پایگاه سپاه، بازگشایی مرز و اجازه تردد را خواستار شده بودند اما تیراندازی مستقیم به سمت آنها، پاسخی بود که دریافت کردند.

بر اساس این گزارش، سپاه پاسداران برای متفرق کردن سوخت‌بران از نیروهای «مرصاد» کمک گرفته و آنها نیز با تجهیزات کامل در منطقه حاضر و سوخت‌بران را در محاصره قرار دادند.

برخی گزارش‌ها حاکی است، تعداد کشته‌های این حادثه افزایش چشمگیری پیدا کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم