ظریف: اجرای پروتکل الحاقی صبح امروز متوقف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که مصوبه مجلس ایران مبنی بر توقف اجرای پروتکل الحاقی صبح امروز اجرایی و پروتکل الحاقی متوقف شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، سه‌شنبه 23 فوریه 2021 محمدجواد ظریف صبح امروز درباره متوقف کردن اجرای پروتکل الحاقی، گفت: «از صبح امروز این قانون اجرا شده است».

Advertisement

به گفته او، ایران از تاریخ 15 فوریه 2021 به صورت رسمی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که از صبح 23 فوریه قانون مجلس ایران در این باره اجرا خواهد شد و به همین دلیل اجرای این قانون از صبح امروز آغاز شده است.

وزیر امور خارجه ایران درباره سفر گروسی به این کشور گفت: «آقای گروسی به ایران آمد تا ترتیباتی را جهت اجرای قانون داشته باشیم؛ به توافقاتی در این رابطه رسیدیم و اصل این توافق بر این است که نوارهایی که از برنامه‌های هسته‌ای ما ضبط می‌شوند که هیچگاه به صورت زنده به آژانس ارائه نمی‌شد بلکه به طور روزانه و هفتگی ارائه می‌شد، از این به بعد نگهداری می‌شود و در اختیار آژانس قرار نمی‌گیرد؛ البته اجرای پادمان ادامه پیدا می‌کند».

او تاکید کرد که پادمان، تعهد جمهوری اسلامی ایران است و مصوبه اخیر مجلس هم اجازه همکاری بیش از پادمان را نمی‌دهد و این به آن معناست که همکاری ایران با آژانس ادامه پیدا می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم