.
.
.

مقتدى صدر خواستار برخورد دولت عراق با عاملان حملات موشکی به مراکز دیپلماتیک شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقتدی صدر رهبر جریان صدری‌ها از دولت خواست تا با عاملان و مسئولان حملات موشکی به نمایندگی‌های دیپلماتیک خارجی در این کشور برخورد کند.

صدر دوشنبه شب در توییتی در حساب توئیتر خود از دولت مصطفی الکاظمی خواست که در برابر حملات موشکی که مأموریت‌های دیپلماتیک خارجی را هدف قرار داده است، دست بسته نماند و با این گروه‌ها برخورد جدی بکند.

او افزود:«من می بینم که استفاده از سلاح ، بمب گذاری و هدف قرار دادن مقرهای دیپلماتیک در عراق در حال افزایش است و به مخاطره انداختن زندگی غیرنظامیان عراقی بیشتر از هیبت و اعتبار دولت هر روز کاسته می‌شود».

اشاره‌ای غیر مستقیم به شبه نظامیان طرفدار ایران

صدر همچنین با اشاره به دخالت شبه نظامیان طرفدار ایران پرسید: «آیا ایجاد رعب و وحشت بر غیرنظامیان و شهروندان و به خطر انداختن جان آنها با مفهوم «مقاومت» سازگار است ، یا شهرت آن را لکه دار می‌کند؟».

عمار الحکیم ، رئیس جریان حکمت ملی عراق نیز روز سه شنبه ، هدف قرار دادن سفارتخانه‌ها و مراکز دیپلماتیک را محکوم کرد و نسبت به عواقب «وخیم» این اقدامات هشدار داد.

او گفت: «برخی از رفتارهای فردی متآسفانه همچنان مأموریت های دیپلماتیک را به ویژه در منطقه سبز هدف قرار می دهند ، بدون اینکه نگران عواقب وخیم این اقدامات از جمله بدنام کردن عراق و کاستن از هیبت و اعتبار دولت این کشور باشند».

گفتنی است که شامگاه دوشنبه 22 فوریه 2021 سفارت آمریکا در عراق که در منطقه به شدت حفاظت‌شده سبز عراق قرار دارد، هدف حمله موشکی قرار گرفت.

علاوه بر سفارت چند فروند موشک کاتیوشا نیز به منطقه پیرامونی آن اصابت کرد.

مرکز رسانه‌ای نهادهای امنیتی عراق اعلام کرد که موشک‌های شلیک شده به منطقه سبز از منطقه «حی السلام (الطوبجی)» شلیک شده‌اند. از مجموع سه موشک شلیک شده، دو موشک به منطقه سبز و یک موشک به منطقه الحارثیه اصابت کرد.

بر اساس گزارش این مرکز در نتیجه این حمله 4 دستگاه خودرو شهری در منطقه سبز دچار خسارت شدند. نیروهای فرماندهی عملیات بغداد هم سکوهای پرتاب این موشک‌ها را پیدا کردند.

همزمان رسانه‌های عراقی گزارش کردند که ستون‌های دود از داخل سفارت آمریکا به آسمان رفته، آژیر خطر به صدا درآمده و هلی‌کوپترهای بدون سرنشین هم در منطقه به پرواز در آمدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم