شورای همکاری خلیج خواستار اعمال فشار جهانی بر حوثی‌ها شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری کشورهای عربی خلیج روز دوشنبه 22 فوریه 2021 در تماس تلفنی با احمد عوض بن مبارک وزیر امور خارجه دولت قانونی یمن بر حمایت این شورا از تقویت امنیت و ثبات در یمن تاکید کرده و خواستار اعمال فشار جهانی بر پیکارجویان حوثی برای متوقف کردن حملات آنها به استان مأرب شد.

در این گفتگو دو طرف بر اهمیت هماهنگی تلاش‌ها برای درخواست از جامعه جهانی برای اعمال فشار بر حوثی‌ها برای متوقف کردن حملات به استان مأرب و فراهم کردن امکان دسترسی به نفتکش صافر تاکید کردند.

Advertisement

نایف الحجرف و احمد بن عوض همچنین به اقدامات مارتن گریفیث فرستاده سازمان ملل در امور یمن و تیم لیندرکینگ فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن و تلاش‌های آنها برای تقویت روند یافتن راه‌حل سیاسی برای بحران یمن اشاره و بر ضرورت پاسخ مثبت همگان به این تلاش‌ها تاکید کردند.

همزمان وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که فرستاده ویژه این کشور روز دوشنبه به منطقه سفر می‌کند تا موضوع تلاش‌ها برای یافتن راه‌حلی برای بحران یمن را بررسی کند.

مایکل کوول رهبر اقلیت جمهوری‌خواه در کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا هم در یک نشست خبری از دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده خواست بر حوثی‌ها فشار بیاورد تا یورش خود به استان مأرب را متوقف کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم