.
.
.

شمار جان‌باختگان بیماری کرونا در آمریکا از مرز نیم میلیون نفر گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به آمار اعلام شده از سوی دانشگاه جونز هاپکینز آمریکا تا شامگاه دوشنبه 22 فوریه 2021 تعداد جان‌باختگان بیماری کرونا در این کشور از مرز نیم میلیون تن فراتر رفته است.

به دنبال بالا رفتن شمار قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از نیم میلیون نفر ، جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده شامگاه دوشنبه به وقت محلی این کشور تاکید کرد «آمریکا با پاندمی کرونا مبارزه کرده و آن را شکست خواهد داد».

به گزارش خبرگزاری‌ها جو بایدن بر ارائه کامل حمایت‌های لازم از آمریکایی‌ها برای مقابله با پاندمی کرونا تاکید کرد. او از شهروندان کشورش نیز خواست تا «به تدابیر و اقدامات پیشگیرانه اتخاذ شده برای مقابله با کرونا پایبند بمانند».

بایدن همچنین گفت:«افزایش فوتی‌ها بر اثر ابتلا به کرونا به بیش نیم میلیون نفر در آمریکا امری فاجعه‌بار است». او همچنین«اتحاد به عنوان امتی واحد را راه مقابله با کرونا دانست».

در پی فرا رفتن شمار فوتی‌های مبتلا به کرونا از مرز نیم میلیون تن در آمریکا، بایدن دوشنبه پیش از ایراد سخنرانی دستور داد تا پرچم‌های آمریکا به مدت 5 روز نیم‌افراشته شوند.

بایدن پیش‌تر در توئیتی به مردم کشورش اطمینان خاطر داده بود که واکسن‌های کرونا «سالم و ایمن» هستند. او در «توئیتر» نوشت:« پیام من به همه آمریکایی‌ها.. واکسن امن است». او در توئیت دیگری گفت:« جز با دریافت واکسن بر پاندمی کرونا پیروز نخواهیم شد».

در پی بالا رفتن شمار آمریکایی‌های فوت شده بر اثر ابتلا به کرونا به بیش از 500 هزار نفر، بایدن رئیس جمهوری آمریکا دستور داد تا با یک لحظه سکوت و روشن کردن شمع‌هایی در کاخ سفید یاد و خاطره قربانیان کرونا در کشورش گرامی داشته شود.

علی‌رغم کاهش شمار روزانه مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا تعداد روزانه فوتی‌ها در این کشور اما همچنان بالا است و روزانه هزاران نفر از آمریکایی‌ها جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا از دست می‌دهند، هر چند تاکنون کمتر از 15 درصد از جمعیت این کشور ضد ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.

از سویی آنتونی فاوچی مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار آمریکا یکشنبه ضمن «هولناک» توصیف کردن روند افزایش آمار جان‌باختگان در کشورش، اعلام کرده بود احتمالا حتی با کاهش محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با کرونا، آمریکایی‌ها تا سال 2022 نیاز به ماسک زدن خواهند داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم