.
.
.

آغاز روند تطبیق واکسن کرونا در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان اعلام کرد، روند تطبیق واکسن کرونا سه‌شنبه 23 فوریه 2021 در این کشور آغاز می‌شود.

مقام‌های افغانستان گفته‌اند، در گام اول تطبیق واکسن کرونا کارمندان صحی(بهداشتی) و نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور قرار دارند.

شایان ذکر است که اولین بسته کمکی واکسن کرونا به تاریخ 7 فوریه 2021 از هند به کابل پایتخت افغانستان رسید.

طاهر قادری سرپرست سفارت افغانستان در دهلی‌نو در آن زمان در صفحه فیسبوک‌اش نوشت، این بسته کمکی شامل 500 هزار دوز واکسن «کوویشیلد» ساخت هند است.

قادری اضافه کرد، این کار در اثر سعی و تلاش وزارت امور خارجه افغانستان و به‌ خصوص پیگیری‌های «دوامدار و دیپلماسی فعال نمایندگی سیاسی» این کشور در دهلی جدید صورت گرفت.

او اظهار کرد: «ما در اوج همه‌گیری بیماری کرونا نیز 75 هزار تن گندم، 500 هزار تابلیت کلوروکین و ده‌ها هزار ماسک به کشور فرستادیم. نمایندگی سیاسی ما در دهلی از نخستین سفارت‌های بود که بدون هیچ مشکلی 15 هزار شهروند گیر مانده را در نخستین روزهایی که زمین و هوا بسته بود، به کشور فرستاد».

از سوی دیگر، شاه‌حسین مرتضوی مشاور رئیس جمهوری افغانستان در مورد توزیع واکسن کرونا در توییتی نوشت: «امید است اولویت به داکترانی که در خط نخست قرار دارند و همچنان نیروهای امنیتی و دفاعی باشد».

شایان ذکر است که آمار مبتلایان کرونا در حال حاضر در این کشور به بیش از 55 هزار نفر رسیده که از این میان بیش از دو هزار بیمار جان باختند و بیش از 48 هزار بیمار دیگر بهبود یافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم