گرته‌برداری از ایران: حوثی‌ها هم دست به‌کار پرستوسازی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فرمانده پلیس استان مأرب روز یکشنبه 21 فوریه 2021 اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی با نسخه‌برداری از روش ایران برای ارسال زنان به میان مخالفان، تعدادی از زنان در مناطق تحت سیطره خود را جذب کرده و پس از آموزش اطلاعاتی به مناطق تحت سیطره دولت قانونی می‌فرستند تا اقدام به کسب اطلاعات از مخالفان کرده و یا اقدامات تروریستی انجام دهند.

نهادهای اطلاعاتی یمن روز یکشنبه 21 فوریه 2021 اعلام کردند به داده‌های موثقی دست پیدا کرده‌اند که نشان می‌دهد پیکارجویان حوثی تشکیلات ویژه‌ای برای جذب زنان و کودکان برای اقدامات تروریستی در مناطق تحت سیطره خود تاسیس کرده‌اند، تا در استان مأرب و به روش سازمان‌های تروریستی القاعده و داعش عملیات تروریستی انجام دهند.

سرتیپ یحیی حمید مدیر پلیس استان مأرب در یک نشست خبری اعلام کرد: «تحقیقات نهادهای اطلاعاتی از هسته‌های دستگیر شده مرتبط با شبه‌نظامیان تروریست حوثی نشان داد که یک تشکیلات سری وابسته به رهبر حوثی‌ها وجود داد که به جذب زنان خانواده‌های فقیر اقدام کرده، آنها را آموزش امنیتی داده و انجام عملیات تروریستی و کسب اطلاعات را به آنها آموزش می‌دهد و در آخر این زنان را به مناطق تحت کنترل دولت قانونی و به ویژه استان مأرب اعزام می‌کند.»

او در ادامه توضیح داد که حوثی‌ها اقدام به مدرک‌سازی غیراخلاقی از این زنان کرده تا با اعمال فشار بر آنها، بازگشت و فرارشان را ناممکن کرده و آنها را وادار به اقدامات تروریستی مورد نظر بکند. به گفته سرتیپ یحیی حمید این تشکیلات سری غالبا تحت پوشش موسسات خیریه و انساندوستانه فعالیت می‌کند.

مدیر پلیس استان مأرب گفت: «این روش‌ها در واقع همان روش‌های ایران است که در یمن از سوی حوثی‌ها با اشراف کارشناسان ایرانی و حزب‌الله لبنان انجام می‌شود.»

به نظر می‌رسد اشاره مدیر پلیس مأرب به موضوع پرستوهای نهادهای اطلاعاتی ایران باشد که تا کنون توانسته‌اند تعدادی از مخالفان را به دام نهادهای امنیتی ایران بیاندازند.

او ویدئویی از یکی از این پرستوها که به استان مأرب اعزام شده پخش کرد. این پرستو از سوی فرماندهای حوثی آموزش دیده و سپس به همراه مقداری پول و چند بمب به مأرب فرستاده شده تا دست به «اقدامات تروریستی» بزند. او مامور بود که این بمب را در یک سالن ورزشی کار بگذارد.

سرتیپ یحیی حمید تاکید کرد که حوثی‌ها به اخلاق و ارزش‌های یمن بی‌احترامی کرده و زنان را وارد اقدامات خبیث و تروریستی می‌کنند که هیچ انسان «یمنی و عربی» آنها را بر نمی‌تابد.

پلیس مأرب در اوایل ماه فوریه 2021 یک هسته جاسوسی متشکل از 8 زن را در این شهر شناسایی و منهدم کرد. این زنان در هنگام دستگیری چندین بمب و همچنین تجهیزات مکان‌یابی به همراه داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم