کشف بسته‌های پودر سیاه در معده بهنام محجوبی درویش گنابادی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اداره کل زندان‌ها در تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که جسد بهنام محجوبی درویش گنابادی برای بررسی علت دقیق مرگ مورد کالبدشکافی قرار می‌گیرد و ادعا کرد که زمان ورود او به بیمارستان از معده‌اش بسته‌های پودر سیاه کشف کردند.

بر اساس گزارش رکنا، دوشنبه 22 فوریه 2021 مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: «جسد متوفی بهنام محجوبی تحت کالبدشکافی قرار گرفت و نمونه‌های لازم جهت آزمایشات تخصصی اخذ شد».

Advertisement

مهدی فروزش با اشاره به انجام آزمایشات تخصصی روی جسد بهنام محجوبی گفت: «در تاریخ سوم اسفندماه متوفی در مرکز تشخیص آزمایشگاهی استان تهران تحت کالبدشکافی قرار گرفت و نمونه‌های لازم جهت آزمایشات تخصصی اخذ شد».

به گفته او، نتیجه بررسی‌های انجام شده و تعیین علت تامه فوت منوط به حصول نتایج آزمایشات، بررسی سوابق بالینی و یافته‌های کالبدگشایی است که متعاقبا به مرجع قضایی اعلام خواهد شد.

این در حالی است که در اطلاعیه اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تهران در این زمینه آمده است: «پس از بستری شدن این فرد در بیمارستان، اقدامات ویژه درمانی برای وی در نظر گرفته شد که علی‌رغم تلاش‌های فراوان کادر پزشکی، متاسفانه زندانی مورد اشاره فوت می‌کند».


در این اطلاعیه آمده است: «در زمان ورود محکوم به بیمارستان و انجام معاینات تخصصی پزشکان متوجه چند بسته حاوی مواد سیاه‌رنگ پودری در معده وی شدند که پس از خارج کردن بسته‌های مورد اشاره این موضوع توسط کادر بیمارستان صورتجلسه و برای بررسی دقیق و اعلام نتیجه نهایی به پزشکی قانونی سپرده شد».
در ادامه این اطلاعیه، اداره کل زندان‌ها در تهران ادعا کرد که بر اساس اعلام هم‌بندی‌های بهنام محجوبی او «خودسرانه چندین داروی خود و دیگران در زندان را به صورت همزمان مصرف کرده است» و این ادعاها در درست بررسی است.

بهنام محجوبی 33 ساله از دراویش گنابادی شاه نعمت‌اللهی بود که در فوریه 2018 حادثه گلستان هفتم تهران بازداشت شده بود. اتهام وارد شده به او «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق اتباط گیری با سایرین و فراهم کردن تجمع غیرقانونی» بود که دادگاه او را به تحمل دو سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروهها و دسته‌جات سیاسی یا اجتماعی محکوم کرده بود. او سه‌شنبه 16 فوریه 2021 در اثر مسمومیت دارویی سه روز پس از انتقال به بیمارستان، جان باخت.

این درویش گنابادی که از ماه مه 2020 به زندان رفته بود، تحت نظر روانپزشک قرار داشت و پزشکی قانونی تشخیص به عدم تحمل کیفر برای او داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم