پارلمان افغانستان بودجه سال مالی 1400 خورشیدی را تصویب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مجلس نمایندگان افغانستان دوشنبه 22 فوریه پیش‌نویس سوم بودجه سال مالی 1400 خورشیدی را با اکثریت آرا تصویب کرد. نصاب نشست امروز مجلس نمایندگان 147 نفر بود تنها سه نماینده مخالف تصویب این پیش‌نویس بودند.

به گزارش روزنامه «صبح کابل» میررحمان رحمانی رییس مجلس نمایندگان افغانستان گفت: «تا اکنون دو بار پیش‌نویس بودجه، به منظور گنجانیدن اصلاحات بیشتر در آن، رد شده بود. در این مدت، کار مجلس نمایندگان نه سیاسی بود و نه هم امتیازگیری. از حکومت تشکر می‌کنم که هر چند با تاخیر و سرسختی‌های زیاد، نگرانی‌های ما را درک کردند و طرح‌های اصلاحی مجلس را قبول کردند و دروازه‌ی همکاری‌های آینده را باز گذاشتند».

رحمانی اضافه کرد، مجلس نمایندگان در بودجه‌ی وسط سال، نقش نظارتی خود را بیشتر خواهد کرد و این مجلس همیشه حامی نظام جمهوری بوده و دیدگاه‌های مخالف در برخی زمینه‌ها، نباید مخالفت با نظام تلقی شود.

در پیش‌نویس سوم بودجه‌ سال مالی 1400 خورشیدی افغانستان، 473 میلیارد و 41 میلیون افغانی پیش‌بینی شده که از این میان، 311 میلیارد آن بودجه‌ی عادی و 161 میلیارد دیگر آن بودجه‌ی انکشافی است.

روزنامه صبح کابل نوشت: «چگونگی تخصیص بودجه برای شورای عالی مصالحه‌ی ملی، تنقیص پروژه‌های توسعه‌ای و بودجه‌ی اداره‌ی تنظیم نفت و گاز، سه موضوع اختلافی‌ای را تشکیل می‌داد که در نشست روز یک‌شنبه(هفته جاری)، مورد بحث قرار گرفت و سرانجام، 15 میلیون افغانی از بودجه‌ی اداره‌ی تنظیم نفت و گاز حذف شد».

شایان ذکر است که پیش‌نویس بودجه سال مالی 1400 خورشیدی افغانستان دو بار از سوی مجلس نمایندگان این کشور رد شد و اعضای این مجلس گفته بودند طرح یک‌سان‌سازی حقوق کارمندان دولتی «خط سرخ» آنهاست

بیشترین بازدید موضوعات مهم