مطالعه اسرائیلی: واکسن فایزر می‌تواند از انتشار کرونا جلوگیری کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نشریه بلومبرگ به نقل از یک مطالعه علمی صورت گرفته در اسرائیل اعلام کرد که واکسن کرونای ساخت شرکت فایزر-بیونتک نشان داده که می‌تواند مانع از انتشار ویروس کرونا شود.

نتایج این مطالعه نشان داد که این واکسن به نسبت 89.4 درصد از موارد ابتلای تایید شده در شرایط آزمایشگاهی جلوگیری کند. این مطالعه با همکاری شرکت فایزر-بیونتک و وزرات بهداشت اسرائیل صورت گرفته است.

به گزارش روزنامه اشپیگل آلمان نتایج این مطالعه، جدیدترین مورد از داده‌های مثبت از اسرائیل است؛ کشوری که یکی جمله از کشورهایی است که به شکل گسترده ساکنان خود را در مقابل ویروس کووید 19 واکسن کرده و بیش از نیمی از مردم این کشور حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند.

مقامات بهداشتی اسرائیل روز شنبه 20 فوریه 2021 اعلام کردند که واکسن فایزر-بیونتک به مقدار 99 درصد از مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا کاسته است.

نتایج اولیه بررسی آزمایشگاهی سطح واگیری بسیار مهم به شمار می‌رود زیرا که نشان می‌دهد که واکسن می‌تواند از انتشار ویروس از طریق افرادی که علائم ابتلا را ندارند ولی واکسن دریافت کرده‌‌اند، جلوگیری کند.

موضوع جلوگیری از انتشار مهم‌ترین اولویت همه کشورهاست، زیرا که اجازه و امکان بازگشایی اقتصاد این کشورها را می‌دهد. شرکت فایزر-بیونتک اعلام کرده داده‌های این مطالعه اسرائیلی را پس از تکمیل شدن، بررسی خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم