سفارت آمریکا در بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سفارت آمریکا در عراق که در منطقه به شدت حفاظت‌شده سبز عراق قرار دارد، شامگاه دوشنبه 22 فوریه 2021 هدف حمله موشکی قرار گرفت و چند فروند موشک کاتیوشا به منطقه پیرامونی آن اصابت کرد.

مرکز رسانه‌ای نهادهای امنیتی عراق اعلام کرد موشک‌های شلیک شده به منطقه سبز از منطقه «حی السلام (الطوبجی)» شلیک شده‌اند. از مجموع سه موشک شلیک شده، دو موشک به منطقه سبز و یک موشک به منطقه الحارثیه اصابت کرد.

بر اساس گزارش این مرکز در نتیجه این حمله 4 دستگاه خودرو شهری در منطقه سبز دچار خسارت شدند. نیروهای فرماندهی عملیات بغداد هم سکوهای پرتاب این موشک‌ها را پیدا کردند.

همزمان رسانه‌های عراقی گزارش کردند که ستون‌های دود از داخل سفارت آمریکا به آسمان رفته، آژیر خطر به صدا درآمده و هلی‌کوپترهای بدون سرنشین هم در منطقه به پرواز در آمدند.

این سومین حمله‌ای است که در یک هفته گذشته تاسیسات دیپلماتیک، نظامی و یا تجاری غربی در عراق را مورد هدف قرار می‌دهد. پیش از این چند ماهی بود که از شدت این حملات کاسته شده بود.

تاسیسات نظامی و دیپلماتیک آمریکا در عراق و به ویژه محل استقرار سربازان این کشور بارها مورد حمله قرار گرفته‌اند که آخرین نمونه از این دست حملات، حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی اربیل است که در نتیجه آن دو شهروند غیرنظامی کشته و چند تن دیگر از جمله یک نظامی آمریکایی زخمی شدند. آمریکا شبه‌نظامیان عمدتا شیعه وابسته به ایران را به انجام این حملات متهم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم