تلفات 13 هزار و 699 بال پرنده مهاجر در تالاب بین‌المللی میانکاله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران شمار پرندگان مهاجر تلف شده در تالاب بین‌المللی میانکاله وخلیج گرگان را بیش از13 هزار و 699 بال اعلام کرد.

حسینعلی ابراهیمی روز دوشنبه 22 فوریه در گفتگو با مهر با اشاره به وقوع تلفات غیرعادی در پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین‌المللی میانکاله و خلیج گرگان اظهار کرد: «طی 25 روز گذشته 13 هزار 699 بال پرنده مهاجر آبزی در این منطقه تلف و لاشه آنها جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه عملیات پایش و جمع آوری لاشه پرندگان مهاجر آبزی با اعزام اکیپ‌هایی از محیطبانان و کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست، کارشناسان بهشهر و گلوگاه انجام می‌شود، افزود: امروز لاشه 864 قطعه پرنده مهاجر آبزی جمع آوری شده است.

وی ادامه داد: بیشترین گونه‌های تلف شده از نوع چنگر معمولی، فلامینگو و مرغابی هستند که از سطح خلیج گرگان و ساحل میانکاله جمع آوری شده است.

ابراهیمی با اظهار اینکه طی 25 روز لاشه بیش از 13هزار قطعه پرنده آبزی تلف و لاشه آنها جمع آوری شده است، تصریح کرد: عملیات پایش و جمع آوری لاشه‌ها توسط چندین گروه توسط قایق، تراکتور، تراکسور و به صورت پیاده در ضلع شرقی و غربی تالاب از قره سو تا قلعه پایان انجام می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران افزود: همچنین در عملیات پایش و جمع آوری پرندگان، مأموران یگان حفاظت محیط زیست بندرگز نیز همراهی و مشارکت دارند.

دامپزشکی، علت تلف شدن پرندگان مهاجر را در تالاب میانکاله بوتولیسم اعلام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید