فوری

پخش زنده

حمله موشکی به پایگاه هوایی محل استقرار نیروهای آمریکایی در شمال بغداد

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

به گفته مسئولان امنیتی عراق، پایگاه هوایی بلد در شمال بغداد که محل استقرار پیمانکاران آمریکایی و عراقی است، هدف اصابت 4 موشک کاتیوشا قرار گرفت و یک پیمانکار عراقی زخمی گردید.

ارتش عراق، اصابت 4 موشک به این پایگاه را تأیید کرد درحالی که مسئولان امنیتی این کشور پیشتر اعلام کرده بودند 3 موشک اصابت کرده که به گزارش رویترز باعث زخمی شدن یک پیمانکار عراقی شد که جانش در خطر نیست.

هنوز هیچ طرفی مسئولیت این حمله موشکی را برعهده نگرفته که دومین حمله از این دست درکمتر از یک هفته است.

شایان ذکر است که عراق ظرف چند ماه گذشته شاهد شماری از حملات موشکی علیه پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی بود که اطراف سفارت آمریکا در بغداد نیز هدف قرار گرفت.

به‌رغم عدم بازداشت عاملان این حملات از سوی مسئولان ذیربط عراقی، انگشت اتهام معمولاً متوجه شبه نظامیان وفادار به ایران می‌شود.

حمله به فرودگاه اربیل

نیروهای ائتلاف سه‌شنبه گذشته اعلام کرد که حمله موشکی روز دوشنبه به نیروهای تحت فرماندهی آمریکا در شمال عراق، منجر به کشته‌شدن یک پیمانکار غیرنظامی و زخمی‌شدن یک سرباز آمریکایی گردید. این موشک‌ها در یک پایگاه هوایی مورد استفاده نیروهای ائتلاف در فرودگاه اربیل و نزدیکی آن فرود آمدند.

سخنگوی ائتلاف نیز سه‌شنبه گذشته در توئیتی نوشت که پیمانکار کشته شده، آمریکایی نبود و سه موشک به داخل پایگاه اصابت کرد. او تأکید کرد که 9 نفر شامل هشت پیمانکار غیرنظامی و یک سرباز آمریکایی زخمی شدند. یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت که این سرباز دچار ضربه مغزی شده ‌است.

از سوی دیگر، ایران سه‌شنبه گذشته، درستی گفته برخی از مقامات عراقی در خصوص ارتباط تهران با یک گروه ناشناخته را تکذیب کرد که مسئولیت حمله اربیل را بر عهده گرفته ‌است.

.

تبلیغات

برگزیده های کاربران