فوری

پخش زنده

اولین حضور ترامپ پس از ترک کاخ سفید با هدف بازگشت به صحنه سیاسی

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

یک منبع آگاه و نزدیک به رئیس جمهوری سابق آمریکا روز شنبه 20 فوریه گفت که دونالد ترامپ، تلاش می‌کند که از طریق ایراد سخنرانی در جلسه بزرگ محافظه‌کاران حزب جمهوری‌خواه بار دیگر به کانون توجهات سیاسی آمریکا باز گردد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری رویترز، گفت که ترامپ قصد دارد در 28 فوریه در آخرین روز کنفرانس سیاسی محافظه کاران جمهوری‌خواه در اورلاندو ، فلوریدا سخنرانی مهمی را ایراد کند.

این منبع گفت، ترامپ در باره آینده حزب جمهوری‌خواه و جنبش محافظه‌کاران این حزب سخنرانی خواهد کرد.

قرار است تعدادی از اعضای ارشد جمهوری‌خواه که کاندیداهای احتمالی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری 2024 محسوب می‌شوند نیز در این کنفرانس سخنرانی کنند، از جمله این شخصیت‌ها مایک پمپئو وزیر امور خارجه سابق و کریستی نوئم حاکم ایالت ساوث داکوتا نیز حضور خواهند داشت.

ترامپ روز سه‌شنبه گذشته از سناتورهای جمهوری‌خواه خواست تا در مورد استیضاح «میچ مک کانل» رهبر اقلیت جمهوری خواه مجلس، تلاش کنند.

ترامپ در بیانیه‌ای از «مک کانل» به شدت انتقاد کرد و او را سیاستمداری خشک، عبوس اخمو توصیف کرد.

او گفت اگر سناتورهای جمهوری خواه او را بر پست خود ابقا کنند دیگر هرگز انتخابات ریاست جمهوری پیروز نخواهند شد.

اظهارات ترامپ پس از آن بیان می‌شود که مک کانل چند هفته پیش گفت، اگر چه او در دادگاه استیضاح به تبرئه ترامپ رئیس جمهوری سابق رای داد اما از نظر عملی و اخلاقی دونالد ترامپ مسئول حمله خونین طرفدارانش به کاپیتول در 6 ژانویه است.

تبلیغات

برگزیده های کاربران