فوری

پخش زنده

آنچه احتمالا درباره همسر رهبر کره‌شمالی نمی‌دانید

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

ری سول جو همسر کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی که بیش از یک سال بود در هیچ مراسم رسمی و عمومی حضور نیافته بود، بالاخره در یک جشن موسیقی به مناسبت یکی از بزرگترین اعیاد این کشور، همسرش را همراهی کرد و در انظار عمومی ظاهر شد. این موضوع سبب شد توجه همگان به او و زندگی‌اش که کمتر کسی از جوانب مخفی آن اطلاع دارد، جلب شود.

گفته می‌شود ری سول جو 31 سال سن دارد و در حالی که بسیاری از مردم این کشور از گرسنگی می‌میرند، او حدود 5.6 میلیارد دلار دارایی دارد. او عاشق لباس‌های طراحان مشهور دنیاست و مجموعه‌ای بزرگ از لباس‌هایی دارد که توسط بهترین طراحان دنیا به طور اختصاصی برای او طراحی و دوخته شده‌اند.

علاوه بر این ری‌ سول جو به همراه همسرش زندگی مجللی دارند که هواپیماهای خصوصی، کاخ‌های باشکوه، جواهرات منحصر بفرد بخش کوچکی از این زندگی است. او به طور آشکاری از دنیای سیاست دوری جسته و هیچ دخالتی در سیاست‌های همسرش که بسیاری او را دیکتاتور می‌دانند، دخالت نمی‌کند و حضور او در دنیای سیاست به همراهی کیم جونگ اون در برخی دیدارهای عمومی‌اش محدود می‌شود.

تنها در یک مورد از دارایی‌های بی‌شمار ری سول جو، برآورد شده که ارزش ساعت‌هایی که همسر رهبر کره‌شمالی دارد، حدود 8.4 میلیون دلار است.

او در کنار ثروتی که برای خودش اندوخته، از ثروت و دارایی‌های همسرش هم بی‌نصیب نیست. کیم جونگ اون 17 کاخ در سرتاسر کره شمالی دارد که در برخی از آنها محل فرود هلی‌کوپتر نیز تعبیه شده است. یکی از جالب‌ترین دارایی‌های کیم یک قطار خصوصی مجلل است که برای سفرهای داخل کشور و گاهی برای سفر به چین از آن استفاده می‌کند. عکسی هم کیم و همسرش روی یک قایق تفریحی فاخر منتشر شده و گفته شده این قایق متعلق به خود آنهاست.

براساس برخی گزارش‌ها ری سول جو در استان چونگ جین در شمال شرقی کره‌شمالی به دنیا آمده و برخی تحلیلگران معتقدند که ری سول جو نام حقیقی او نیست و یک نام مستعار است.

برخی تحلیلگران کره‌جنوبی معتقدند که ری سول جو یکی از 90 دختر جوانی بود که در سال 2005 در بازی‌های دوومیدانی به نمایندگی از کشورش حضور داشت. او همچنین قبل از ازدواج با کیم جونگ اون خواننده «الاونهاسو» اوپرای مشهور کره‌شمالی بود. پس از ازدواج با رهبر کره‌شمالی نهادهای اطلاعاتی پیونگ‌یانگ کوشیدند همه آنچه مربوط به گذشته ورزشکاری و خوانندگی او بود را محو کنند.

روزنامه دیلی‌ستار هم در گزارشی مدعی شد که ری سول جو در سال 2009 با کیم جونگ اون ازدواج کرد ولی این ازدواج تا سال 2012 پنهان نگاه داشته شده و سپس درباره آن اطلاع‌رسانی شد. کیم و همسرش 3 فرزند دارند که هیچ اطلاعاتی درباره نام‌ها، سن و حتی جنسیت آنها وجود ندارد.

اطلاعات جسته و گریخته حاکی از آن است که فرزند اول آنها پسر و متولد سال 2010، فرزند دوم دختر متولد 2013 و فرزند سوم با جنسیت مشخص نشده در سال 2017 به دنیا آمد. این اطلاعات را هیچ منبع معتبری تایید نکرده است.

ری سول جو به طور معمول همسرش را در دیدارهای عمومی همراهی می‌کند ولی از ماه ژانویه 2020 به این سو از انظار عمومی پنهان شد و هیچ تصویری از او منتشر نشد. در پی این غیبت طولانی شایعاتی درباره اوضاع سلامتی و همچنین احتمال بارداری او مطرح شد.

تبلیغات

برگزیده های کاربران