غنی: تا من زنده هستم طالبان روی حکومت موقت را نخواهند دید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان شنبه 20 فوریه در تماس تلفنی با شماری از خانواده قربانیان نیروهای امنیتی افغان و سربازان خط اول نبرد گفت، تا او زنده است طالبان روی حکومت موقت را نخواهند دید.

غنی تاکید کرد: «من از آن بیدهای نیستم که با بادها خم شوم».

او اظهار کرد، بحث‌های ایجاد حکومت موقت در افغانستان برای مغشوش شدن اذهان عامه مطرح می‌شود و نیروهای امنیتی افغان با گذشت هر روز قوی‌تر می‌شوند.

شایان ذکر است که هم‌زمان با آغاز دور دوم مذاکرات صلح میان هیأت‌های دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر، بحث‌های در رابطه به ایجاد حکومت موقت در این کشور نیز مطرح شد و واکنش‌های گستردۀ را در پی داشت.

حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان به تاریخ 30 ژانویه 2021 در توییتی نوشت، دولت موقت به معنای یک فرصت دایمی برای مداخله خارجی است.

وحید عمر مشاور رئیس‌جمهوری افغانستان در توییتی نوشت: «بعد از بیست سال نظام سازی، بحث ایجاد حکومت موقت مثل این است که شما خانه کانکریتی تان را که نیاز به ترمیم و تحکیم دارد، از پای‌بست ویران کنید و روی زمینش خیمه پلاستیکی برپا کنید».

همچنان مریم سما عضو مجلس نمایندگان افغانستان به تاریخ اول فوریه 2021 اعلام کرد: «شهروندان کشور تجربۀ تلخ حکومت موقت را دارند که چه‌گونه پس از حکومت موقت نظام از هم پاشید. حکومت کنونی در نتیجۀ قربانی‌شدن فرزندان افغانستان به دست آمده و حفظ آن به معنای ارج‌گذاری به خون قربانیان است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم