عراق؛ پرتاب کاتیوشا به‌سوی پایگاه هوایی نظامیان آمریکایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی عراق شنبه 20 فوریه تأکید کردند که پایگاه هوایی بلد در استان صلاح‌الدین مقر نیروهای آمریکایی، هدف 3 موشک‌ کاتیوشا قرار گرفته است.

به گفته این منابع، موشک‌های کاتیوشا به بخش بیرونی پایگاه بلد اصابت کرده و تلفاتی در پی نداشت.

بر اساس گزارش برخی منابع خبری، هم‌زمان دو راکت کاتیوشا نیز به سوی منطقه سبز بغداد شلیک شد که امنیتی‌ترین منطقه در این کشور است.

پیش از این رویترز گزارش کرده بود که یکی از راکت‌ها در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز فرود آمده که آن هم هیچ تلفاتی نداشته ‌است.

به‌رغم عدم بازداشت عاملان حمله، انگشت اتهام معمولا به سوی شبه‌نظامیان طرفدار ایران نشانه می رود.

حمله موشکی به اربیل

فرودگاه بین‌المللی اربیل شامگاه دوشنبه 15 فوریه 2021 هدف حمله موشکی قرار گرفت و 3 موشک به منطقه پیرامونی این فرودگاه و 5 موشک به مناطق مرکزی شهر اصابت کردند. گزارش‌های اولیه حاکی از مجروح شدن دو نفر بود.

در ابتدا منابع امنیتی عراق گزارش کردند که آتش‌سوزی گسترده در پی سقوط دو موشک در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی اربیل عراق رخ داده است. رسانه‌های عراقی در گزارش‌های اولیه خود به نقل از منابع امنیتی گزارش کردند که سه گلوله خمپاره به منطقه پیرامون فرودگاه اربیل برخورد کردند. همزمان رسانه‌های کُردی از وقوع دو انفجار در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل خبر دادند.

به نقل از منابع امنیتی گزارش شد که یک پایگاه نظامی در شمال عراق که در اختیار نیروهای آمریکایی است، هدف حمله موشکی قرار گرفت. خبرنگار العربیه هم به نقل از سازمان مبارزه با تروریسم کردستان اعلام کرد فرودگاه اربیل هدف دو موشک قرار گرفت. این منابع امنیتی به العربیه گفتند که منطقه وزیران اربیل هدف 5 موشک قرار گرفت و موشک‌ها به مناطق پرجمعیت اربیل اصابت کردند و در پی این حمله موشکی حداقل دو نفر مجروح شدند.

دقایقی پس از این حمله هلی‌کوپترهای آمریکایی برای شناسایی منبع حملات موشکی، بر فراز فرودگاه اربیل به پرواز در آمدند
گزارش‌های تکمیلی نشان داد که سامانه‌های دفاع موشکی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش تعدادی از موشک‌های شلیک شده به سمت اربیل را رهگیری و منهدم کردند و از 8 موشک شلیک شده به سمت اربیل، 5 موشک به مناطق مرکزی این شهر اصابت کرد.

در پی این حمله ترافیک پروازی فرودگاه اربیل متوقف و همه پروازهای این فرودگاه لغو شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید