شبه‌نظامیان وابسته به ایران موشک‌های خود را در تونل‌های دیرالزور پنهان می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بار دیگر، شبه‌نظامیان مسلح وابسته به ایران در سوریه، مراکز تسلیحاتی خود را از بیم حملات هوایی که در این اواخر شدت گرفته، جابجا کردند.

به گزارش جمعه 19 فوریه دید‌بان حقوق‌بشر سوریه، مقادیر زیادی راکت کاتیوشا و سلاح سنگین از بیم حملات جنگنده‌های اسرائیلی یا ائتلاف بین‌المللی، به شبکه تونل‌ها در شهر میادین، شرق دیرالزور منتقل شد.

تونل‌های داعش

به گزارش دیدبان حقوق‌بشر سوریه، لشکر «فاطمیون» طی روزهای اخیر، مقادیر زیادی موشک و سلاح سنگین که در دامداری‌های منطقه هاوی در المیادین انبار شده بود را به شبکه تونل‌هایی منتقل کرد که داعش در برهه سیطره خود بر این شهر، حفر کرده بود.

دیدبان حقوق‌بشر سوریه افزود: این شبکه تونل‌ها در منطقه «الشیخ انس» در حومه المیادین واقع شده و به شبکه دیگری متصل است که آن را به قلعه الرحبه و منطقه مزارع تا داخل شهر المیادین در حومه شرقی دیرالزور، متصل می‌کند.

جلوگیری ازحملات

این اقدامات در چارچوب تلاش مداوم شبه‌نظامیان برای استتار و حفظ جنگ‌افزارهای خود ازحملات فزاینده در وهله نخست از سوی اسرائیل و سپس نیروهای ائتلاف بین‌المللی صورت می‌گیرد.

این گروه‌ها هفته گذشته، ستادهای قدیمی خود را به مکان‌های تازه‌ای برده و اسلحه و مهمات را به انبارهای گوناگونی در مناطق آل بوکمال، میادین و حومه دیرالزور منتقل کردند.

ماه گذشته (ژانویه) شاهد شدت‌یافتن حملات اسرائیل به مراکز شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید